19 Mayıs 1919

Hemen her yıl bu tarihte “Bu defa 19 Mayıs bugüne kadarkilerden daha önemli.” diyoruz. Bunda abartılacak ya da her sene söyleniyor diye samimiyetsiz görülecek bir durum yoktur. Evet… Her sene 19 Mayıs daha önemli bir hal alıyor. Daha değerli, daha anlamlı ve biz Türkler için moral, Türk’ü ve Türklüğü sindiremeyenler için moralsizlik kaynağı oluyor.

Ümitsizlik, üzüntü ve moralsizlik çeşitli hastalıklara sebebiyet verebilir. Mesela Abdullah Gül Cumhurbaşkanlığı makamında iken hemen her 19 Mayıs vb. günlerde hastalanırdı. Onun gibi hastalıktan kırılan daha çok insan var. Bugün onlara da 19 Mayıs 1919’dan beri 98.kez geçmiş olsun diyor, tıbbın onlara da bir tedavi geliştirmesini ümit ediyoruz. Bizde ümit boldur.

ABD Pastör’ün, yeşil komünist sapık Halife’nin, Siyonistler vadedilmiş toprakların peşine düşedursun, tüm karalamalara karşın varlığımızın teminatı bulunan ve güzelliğine, azametine bir noktalık leke çalınamayan şanlı ordumuzu da selamlıyorum. Bu ülkenin Allah’a emanet gittiğini düşünen siyasal İslamcıları anlarım; ama böyle düşünen birtakım bilinçsiz milliyetçileri de akla ve mantığa davet ediyorum. Böyle zamanda ordunuzun arkasında “Şöyle hata var, böyle sıkıntı var.” diye durmayacaksınız, önüne de geçmeyin. Düşmana silah olmayın.

Evet… Önümüzde uzun bir yol var. Önümüzde hep uzun bir yol oldu. Kolay değil; tarihten önce vardık. Tarihten sonra da olmaya devam edeceğiz. Dünyanın sonu henüz gelmediğine göre, önümüzde uzun yol var, demekte de yanlış yapmış olamayız.

Hüseyin Nihal Atsız’ın da ifade ettiği gibi “Ümit en son ölen şeydir.”

Sandıktan çıkan sonuç, bilinçsiz siyasilerin ağzından çıkan söz, yolda gördüğünüz bir insanın bilinçsizliği, Türklüğü aşağılamak için sıraya giren basın ve medya yayınlarının ahlakın bozulduğuna dair yayınları sizin moralinizi bozmak, sizi hasta etmek içindir. Fakat artık çok geçtir! Hasta adam kendine gelmiştir. Şimdi dünya ayağa kalkışını izliyor. Ya kalktıktan sonra?

Özellikle anneler günü yaklaşırken Atatürk’ün ailevi ve ahlaki değerlerine saldırılması tesadüf değildi. 19 Mayıs yaklaşırken menfaatin köpeği olmuş şuursuz bir insanımsının vatan toprağına hakaret eden videosunun ortaya çıkması birer tesadüf değildi. Bu türlü hareketlerin esas gayesi, önemli günler yaklaşırken milletin onuruna hakaret etmek ve onun moralini bozmaktır.

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın anneler günü vesilesiyle yaptığı açıklamayı bu yönüyle değerlendirmenizi, bütün meseleleri medya ve basında çıkan haberlere göre değil kendi vicdanınıza ve aklınıza göre değerlendirmenizi rica ediyorum. O zaman hem düşmanın ne kadar çok olduğunu, neler başardığını; aynı zamanda ne kadar zayıf ve nelere muktedir olamadığını, şanlı ordu tarafından nasıl tokatlandığını göreceksiniz. Hiç şüpheniz olmasın.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.