29 Ekim ve 10 Kasım Yaklaşırken

Ankara Valiliği, güvenlik gerekçesiyle 30 Kasım tarihine kadar tüm yürüyüş ve mitinglere yasak getirmiş. Böyle güzel bir zamanlamayı gerçekten tebrik etmek lazım. Her gün vatan evlatlarının şehit haberleriyle uyanıp yine şehit haberleriyle uyuduğumuz, düzenli olarak şehirlerimizde canlı bombaların patladığı, standart olarak karakollarımızın ve güvenlik noktalarımızın saldırıya uğradığı, hepimizin bildiği gibi çok güvenli olan ülkemiz artık daha güvenli bir hal almış. Düne kadar demokrasi mitingi adı altında gece 3’e kadar ses kirliliği yapan, trafiği gasp eden, hastanın hastaneye, işten çıkanın evine, öğrencinin okula gitmesini geciktiren, korna ile darbeci korkutan, uçan tekme ile tank durduran demokrasi mücahitlerimiz de bu habere çok sevinmiş. Tabi bu yasağın zamanlamasının ve amacının yaklaşan 29 Ekim ve 10 Kasım tarihleri ile bir alakası olamaz.. Hemen aklınıza kötü şeyler gelmesin.. Ama değinmeden de geçmeyeceğim(!)

Mesele yol yapmak değildir. Mesele yol yapılacak toprak kazanmak, korumaktır.
Mesele özel uçağından millete “Sokağa çıkın” çağrısı yapmak değildir. Mesele millet ile birlikte meydanda olmaktır.
Mesele takım elbise ile kendini “Başkomutan” ilan etmek değildir. Mesele ömrünü cephede geçirip, 13 nişan, 5 madalya alıp, hem gazi, hem mareşal olmaktır.
Mesele askerliğini kantinci olarak geçirmek değildir. Mesele hayatını asker olarak geçirmektir.
Mesele kandırılmak değildir. Mesele darağacında hainleri sallandırmaktır.
Mesele IBAN numarası ile demokrasi yardımı toplamak değildir. Mesele Tekalif-i Milliye ile yoktan var etmektir.
Mesele gemicikler almak veya milyonlar sıfırlamak değildir. Mesele milyonlara rağmen, gemi donanmalarını bir bir denize gömmektir.

Siz ister kabul edin, ister kabul etmeyin..
10 Kasım günü bu ülkede güneş iki kez batmıştır.
Sizin ister işinize gelsin, ister işinize gelmesin..
29 Ekim günü o defter açılmamak üzere kapanmıştır.

Eğer bir itirazınız varsa, bunu Atatürk’ün kazandığı topraklarda değil, Osmanlı’nın kaybettiği topraklarda dile getirin. Ölümünün üzerinden 78 sene geçmesine rağmen, kuyruk acınızın dinmediğinin farkındayız. Siz de, bir 78 sene daha geçse, 29 Ekim’in kutlanacağını, 10 Kasım’da ise yas tutulacağının farkında olun.

Şunu asla unutmayın..

Yedi düvelin silemediği ismi, Yenikapı ruhu hiç silemez..
Attan indiyseniz, yürüyeceksiniz.
O iş eşekle olmaz..