AÇIK ÇAĞRI

Beş yüz defa anlattığımız halde, bir kez daha anlatalım.

Birden fazla seçeneğinizin olduğu bir seçimde, adaylar arasında bir karşılaştırma yaparsınız. İlk dikkat edeceğiniz nokta, adaylar arasında fark olup olmadığı olacaktır. Bu, sizin zekanızla alay edilip edilmediğini de ortaya çıkartacak noktadır.

Tayyip Erdoğan’ı sevmeme nedeniniz açılım ve özerklik, çözüm süreci gibi konular ise, diğer adayların bu konulara bakışını araştıracaksınız. Ekmeleddin’in bu konudaki beyanları, hep bu konuları destekler niteliktedir.

Bize “Tayyip mi kazansın”  diye soranlar, onun terör örgütü ile kol kola girdiğinden söz edenler, terör örgütü ile kol kola girmiş bir adamla sarsılmaz ve köklü bir dostluğu olduğunu beyan eden adaya oy verecekler.

Hükümetin Ermenilere başsağlığı dilemesini doğru bulan, açılımı ve çözüm süreci adı altındaki taviz politikasını destekleyen bir adayın, Tayyip’ten farkı nedir? Bazı internet sitelerinde, “bu adam kitap yazmış kitap okumuş” deniyor. Anlaşılan Ekmeleddin’in Tayyip’ten farkı, Tayyip’in kitap okumuş, yani daha ciddi bir versiyonu olduğudur.

Oy vermeyeceğiz,diyen birine “o zaman Tayyip’e oy verin” diyen, zeka bakımından son mezuniyetini ilkokuldan almış bir kafaya çok şey anlattığımızın, bu kafadan çok şey istediğimizin farkındayız. Onların, partizanlık bataklığında boğulacaklarını çok iyi biliyoruz. Ama düşünen, kafayı çalıştıran Türkçülerden de koyun olmamalarını, “HDP bana oy verecek” diye ağzından salyalar akıtan bir adamın Tayyip’ten ve Demirtaş denen teröristten farkı olmayan Ekmeleddin’e umut bağlamamalarını istiyoruz. Gelin boykot edelim. Aday çıkarırken HDP’nin fikrini alan, ondan destek bekleyen, ama sizin oyunuzu, yani zekanızı küçümseyen ve çantada keklik gören siyasi partilere ders verelim.

Aksi takdirde, her seçilen adamın arkasından çok pişmanlık gözyaşları dökersiniz, döktünüz,dökmeye de devam edeceksiniz.

Bir kez daha söyleyelim:Bize Kerkük’ü, Karabağ’ı, Türkistan’ı vaad etmeyen ve terör örgütünü meşrulaştırma sürecini bitirmeyen, televizyona çıktığında her kesimin oyu için rol yapan ama Turancılar için rol yapma gereği bile hissetmeyen, dikkate almayan sahtekar politikacılar, bizim adayımız olamaz.

Bizim son Cumhurbaşkanımız, 1938’de uçmağa vardı. Kalanına, gelenine, gidenine oy yok!

Yusufhan GÜZELSOY 

Not: Gezi Parkında, sol eli ile yumruk sağ eli ile Bozkurt yapmakla övünen ve kendi kendisini küçük düşüren pembe gözlüklüler bu çağrının kapsamı dışındadır.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrEmail this to someone