Ayşe Çok Çalıştı

“Atatürk”süz bir Türkiye’de Hatay’ın ülkemize katılmasından sonra vuku bulmuş şerefli tek olaydır Kıbrıs Barış Harekatı. Bugün bu müdahalenin 43. yılı.  Yunan’ın en azgın olduğu dönemde içerisinde bulunduğumuz ekonomik sıkıntılara, sağcı-solcu kavgalarına rağmen Rum’un tepesine kartal gibi çöktüğümüz, Türk’e yakışır bu şerefli harekatta başta Rauf Denktaş’a ve tüm şehit ve gazilerimize rahmet olsun, hayatta kalanlara Tanrı sağlık versin.

Kıbrıs II Selim’den bu yana üzerinde Türk’ün yaşadığı, II. Abdülhamit zamanında İngiltere’ye bırakılmak zorunda kalınan, Rumların 1950’lerden itibaren oradaki soydaşlarımıza eziyet etmeye başlamasıyla 1974 yılındaki müdahaleyle yarısı geri alınan bir Türk adasıdır. Akdeniz’de stratejik öneme sahiptir.

Kıbrıs müdahalesi bundan 43 sene önce “Ayşe tatile çıksın.” parolasıyla başlamıştı. Binlerce soydaşımızın katledilmesinden sonra 498 askerimizi şehit verdiğimiz harekata başlandı ve Rum mezalimi son buldu.

EOKA terör örgütü 1952’de kurulmasına karşın devletimiz adaya 22 yıl sonra ancak müdahale edebilmişti.

Bugün gelinen noktada ise Rum tarafı şımarıklıkta haddi aşmış, Yunan devleti ise borç batağında sürüklenmektedir.

Bizde durum nasıl?

Dünyanın kıskandığı lidere, dünyanın kıskandığı devlet yönetimine, IMF’nin borç istediği ! zengin bir ekonomiye, dünyanın en güçlü ordusuna sahibiz!!!

Ama yine de bir şekilde son 10 yıldır “bitik” Yunanistan dünya devi ülkemizden parça parça adalar alıyor, bizim karasularımızdaki bizim adalarımıza asker çıkartıp bayrak dikip mangal yapıyor, kayalıklara çöküyor, hava sahamızın ırzına geçiyor…

Yunan’ın durumundan istifade burnumuzun dibindeki adaları almaya çalışacağımıza elimizde olanı da veriyoruz. Üstelik bu durumu kimse konuşmuyor, kimse dillendirmiyor, kimsenin umurunda değil.

Daha konuşacak, yazacak çok şey var; Kerkük var, Ramazan’dan Ramazan’a gündeme gelen Doğu Türkistan var, cihatı öğretecek eğitim sistemimiz var, dün hükümete söven bugün kabineye alınan ne olduğu belli olmayan bakanımız var…

Sussam gönül razı değil söylesem tesiri yok…

***

43 yıldır Ayşe çok çalıştı. Artık tatile çıksın. Belki üzerimize güneş doğar…