Azerbaycanlıların yaşadığı zorluklar anlatıldı

Güney Azerbaycanlı şair ve televizyon sunucusu Eluca Atali, Bursa’da, ‘Esaret Altındaki Türk Yurtları ve Güney Azerbaycan’ konulu konferans verdi.

Azerbaycan halkının yaşadığı zorluklar üzerine bir çok kitap ve programa imza atan Eluca Atali, Ötüken Dergisi Bursa Temsilciliği tarafından düzenlenen Esaret Altındaki Türk Yurtları ve Güney Azerbaycan’ adlı konferansta, ülkesini anlattı. Bugüne dek verilen şehitler için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı okunmasıyla başlayan konferansta konuşan Eluca Atalı, Azerbaycan ve çevresinde Türk halkının yaşadığı zorluklardan bahsetti. Kitabında Karadağ meselesi ve Hocalı olaylarına da yer verdiğini belirten Atali, bilhassa kadınların meselelerine dikkat çekti.

Azerbaycan’ın güney bölgelerinde, İran’da kadınların kısıtlandığını ileri süren Atali, yazdığı kitaplar ve şiirlerle birçok ödüle layık görüldüğünü söyledi. Atali, metinlerinde farklı usluplar kullanarak Azerbaycan halkının yaşadığı zorlukları insanlara ulaştırabilmeyi hedeflediğini dile getirdi.

AZERBAYCAN HALKININ YAŞADIĞI ZORLUKLAR BURSA’DA ANLATILDI

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrEmail this to someone