Badem Gözlü Kürt

Geçen sene 28 Kasım’da Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi öldürüldü. HDP “O bizdendi, onu devlet öldürdü.” derken AKP’li vekiller de “O bizim arkadaşımızdı, onu PKK öldürdü.” diyor.

Ben bu noktada (acı ama gerçek) HDP’li hırtlara hak veriyorum. Tahir Elçi’ye genel anlamda bakacak olursak; Cizre doğumlu, Dicle Üniversitesi mezunu, bir süre Almanya’da eğitim görmüş, 2012’de Diyarbakır Barosu’na başkan seçilmiş, İnsan Hakları Derneği ve Türkiye İnsan Hakları Vakfı yöneticilerinden olup, ölmeden bir buçuk ay kadar önce CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın programında “PeKeKe terör örgütü değildir, silahlı siyasal bir harekettir.” demiştir.

Bundan dolayı da öldürülmeden 8 gün önce tutuklanmış, İstanbul’a getirilmiş, sorgulanmış, tutuksuz yargılanmak üzere hakkında “terör örgütü propagandası” iddiasıyla 7,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlanmış ve yurtdışına çıkış yasağı konulmuştu.

Bu şahsın ağabeyi ise Ecevit’in Demirel’e karşı siyasi çıkar elde etmek için 1978-79 yıllarında Bayındırlık Bakanı olarak atadığı Şerafettin Elçi’dir. Şerafettin Elçi 1949’da Kürtçülük Davası’nda yargılanmış, 1971 yılında Türkiye Kürdistan Demokrat Partisi sanığı olarak yargılanmış ve sekiz ay hapis yatmış, 1992 yılında kendi gibi 98 hırtla birlikte Kürt Hak ve Özgürlükler Vakfını kurmuş, vakfın kurucu başkanlığını yapmış, 1994’te Kürt Demokratik Platformu’nun kurulmasına öncülük etmiştir. Şerafettin Elçi aynı zamanda Mustafa Denizli’nin kayınpederidir.

Böyle bir ailenin evladı olan, terör örgütünü terör örgütü olarak nitelendirmeyen Tahir Elçi tabi ki HDP’nin yandaşı olacaktır. Eğer AKP Adıyaman milletvekili “O sizden değildi, o benim arkadaşımdı.” diyorsa ya hırt öldü badem gözlü oldu, ya da AKP’nin içerisinde barındırdığı zihniyetlerin HDP’lilerden farkı yok.

Tahir Elçi Kürtlerin Hran Dink’idir. İnsan hakları, barış, sevgi, demokrasi adı altında Türk’e ve Türk’e ait olan her şeye düşmanlık besleyen Agos ve Dink zihniyetinin Kürt versiyonudur.

Neyse ölen öldü, kalan hırtlar bizimdir.

***

Büyük Türkçülerden Namık Kemal’in vefat yıl dönümünde onun aziz hatıralarını yad edip kutlu ruhunu hoş etmek varken, sayfamı böylesi bir konuyla kirlettiğim için okuyuculardan özür dilerim.