Beklenen Yazı!

Bir fincan kahvenin 40 yıl hatırı olduğu kadar bilmediğimiz birçok faydası vardır. Mesela içtikten 10 dakika sonra kafein kana karışır, kalbiniz daha hızlı atar, kan basıncınız yükselir. 20 dakika sonra ise daha uyanık ve odaklanmış hissedersiniz. 30 dakika sonra vücudunuz daha fazla adrenalin üretmeye başlar. 4 saat sonra da yağ yakmaya başlarsınız.

Kilo sorunu olanlara bir müjdem daha var. Karın çevrenizde biriken inatçı yağlar, genellikle bağırsak tembelliğinden oluyor. İşte bu meseleyi çözmek için mucize besin bal’a başvuruyoruz. Ama 5 kavanozu 3 lira olanlara değil. Hakiki bal’a.

Japonlar yine büyük bir hizmete imza attılar. Bu zamana kadar yaptıkları yetmezmiş gibi havaalanlarındaki tuvaletlere akıllı telefon camı silmek için de peçete koydular. Yani ürettikleri camların temizliğini de düşünüyorlar. Türkiye’de diğerini kullanmayı bilmeyenler varken bu yeni uygulama karşısında şapka çıkartmamak elde değil.

Malum yılbaşı yaklaşıyor. Siz de; ‘Noel, gavurluk’ gibi şeylere takıntılı olmayanlardansanız işiniz zor. Adetten olduğu üzere çevrenizdeki insanlara hediye almanız gerekiyor. Bu pek zor bir iş olduğundan biraz yardımcı olayım. Sevdiğiniz insanların resimlerin oluşan takvimler, nostaljik pola kart fotoğraflar, kanvas fotoğraflar ve tabii ki aileye almak için buz dolabı süsleri benden size birkaç öneri. Değerlendirin.

Biraz da dış dünyadan bahsedelim. İran hepimizin bildiği üzere pek Müslüman bir memlekettir. Bu sebeple namüsait bir biçimde pozlar veren bir oyuncu kadını ülkeden sürmüşlerdir. Fakat gelin görün ki bu kadın dersini almamış ve yine aynı hareketi yapmıştır. İran’da çaresiz ölümle tehdit etmek zorunda kalmıştır.

Bir diğer havadis İngiltere’den. Kraliyet ailesinin en mütevazı şahsiyetlerinden olan Cambridge Düşesi Kate Middleton tüm dünyayı şoke etti. Bir giydiğini defalarca giyen, sağını solunu değiştirip giyen, iki gün arka arkaya giyen bu gariban düşes meğerse o kadar da masum değilmiş. Geçen yıl giydiği kıyafetlere toplam, dikkatli okuyun inanamayacaksınız, 174 bin sterlin harcamış. ‘Milli Paramızla’ 754 bin TL ediyor. Dünyaca şoktayız.

Tekrar memlekete dönelim. Küçüklüğünden beri tanıdığımız bir ‘değerimiz’ olan şarkıcı, türkücü, oyuncu, söz yazarı, bestekar ve yarı profesyonel sky diving sporcusu Emrah ile bir röportaj yapılmış, kendisine ‘Çocuklarınıza bırakacağınız en büyük mirasınız ne olacak?’ diye sorulmuş. Emrah ise hepimizi hüzne boğan şu cevabı vermiş; ‘Onur, gurur ve haysiyet’. Milletçe gözlerimiz yaşlı, kendisini tebrik ediyoruz.

Bir diğer haber bizim kraliyet ailemizden. Sultan II. Abdülhamid’in torunu olan, Çemişkezek Prensesi Nilhan Osmanoğlu yaptığı açıklamayla gündeme geldi. Aileden yani Osmanoğulları’ndan birisinin siyasete gireceğini söyledi. Ben parti kurmalarını bekliyordum ama anlaşılan ufaktan başlamak istediler. Osman Gazi’ye iktidarın yolunu açan seçim programıyla hareket etmelerini tavsiye ederim. İlk mitingi Söğüt veya Domaniç’de yapsınlar.

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde ise her biri birer kahraman olan Zabıtalarımız bir destan daha yazdılar. Suriye iç savaşında kaçıp Akçakale’ye sığınan bir grup yaratık; ‘Burası rahat, daha da dönmeyiz. Bir dükkan açalım da vakit geçsin’ diye düşünüp kasap açmışlar. Bir müddet sonra Akçakale’de başıboş kedi nüfusunun azaldığını fark eden kahraman zabıtalarımız şöyle bir dolaşırken bu kedilerin bu yaratıkların dükkânında satıldığını fark etmişler. Bunun yanında 400 kg kaçak ete de el koymuşlar. Allah zabıtamızdan razı olsun.

Son olarak Doğu Anadolu’da yaşayan vatandaşlarımız için bir uyarı yapayım. Devletin en şaşmaz kurumu olan Meteorolojiye göre Erzurum, Ağrı, Kars ve Iğdır’da kuvvetli kar yağışı olabilirmiş. Siz alışkınsınızdır. Fazla takılmayın.

*

**

Ne oldu?

Başka bir şeyler okumayı mı ümit ediyordunuz? Malum olayla ilgili yorumlarımızı mı merak ediyorsunuz?

Gündemin konusu ayran, AYRAN!

Bu bile çok!