Bırakın Bu İşleri

15 Temmuz gününden beri hangi kanalı açsanız aynı muhabbet.

Emekli Albaylar, Ergenekon ve Balyoz mağdurları, cübbeli sarıklı hocalar, aldatılanlar, kandırılanlar, cin çarpmışlar ve niceleri…

Neymiş efendim mağdurlarmış, üzgünlermiş falan filan.

Bırakın bu işleri.

Sivilleri anlarım fakat asker adam televizyona çıkıp ağlayamaz. Ağlayan askerin Hulusi Bey’den farkı yoktur. Madem hakkın yeniyor ve her yol tıkalı, çeker vurursun. Biz de kahraman diye anarız.

Ana haber bültenini açıyorsunuz; benzer bir manzara.

Devletin kanalıdır, sunucusu ağırbaşlıdır, haberleri doğrudur deyip TRT izliyorsunuz. Terörle mücadele sırasında hayatını kaybeden gerçek şehitlerin isimlerini sayıp 15 Temmuz’a bağlıyorlar.

Her gün bir gazinin(!) hikâyesini, acıklı bir müzik eşliğinde izlemek zorunda kalıyoruz.

15 Temmuz mağdurları için her gün bir müjde var. Dün kredi borçlarını sildiler. E adama sormazlar mı; ‘Kayseri’deki demokratın(!) suçu ne?’ diye.

Onlar da meydana çıktı ama piyasada darbeci yoktu.

Onlar da vurulmaya razıydı ama ateş eden olmadı.

Ne yapsınlar yani, İstanbul veya Ankara’ya mı taşınsınlar? Olmadı kredi borcu yüzünden intihar ederler.

İsim meselesini daha önce de yazmıştım.

Fakat isim değiştirme çılgınlığı bitmek bilmiyor. İstanbul’daki Esenler Otogarının ismi de değiştirilmiş. 15 Temmuz Demokrasi Otogarı olmuş. Antakya’da yıllardır ‘Vali Göbeği’ adıyla bilinen mevkinin adı ‘Demokrasi Göbeği’ olmuş. Cin mağduru Gökçek, Kızılay’ın adını tekrar değiştirmiş.

Bu kadar uğraşmanıza gerek yok. Yapın memleketin adını ’15 Temmuz Demokrasi Cumhuriyeti’ siz de kurtulun biz de kurtulalım.

Genç Atsızlardan başka herkes kendi cemiyetini kurtarma derdinde.

FETÖ’cü olmadıklarını, devlete sızmadıklarını ispatlamaya çalışıyorlar. Yılların fırıldağı Cübbeli Ahmet, kadro almak üzere olduğu Haber Türk kanalına çıkıp; ‘Memur adam sakal uzatamaz, karısı çarşafa giremez o yüzden biz memur olmayın diyoruz’ dedi. Bugün yarın yalan söylediğine delalet eden bir videosu çıkar.

Fırsatçılar da çok geçmeden meydana çıkmakta gecikmediler.

Ali Ağaoğlu ve ortanca hanımı askeri arazilere göz koyup ’15 Temmuz mağdurlarına ev yapacağım’ diye piyasada dolanmaya başladılar. Sonradan görme bu eleman, madem bu kadar iyi niyetliydi yıllardır şehit gelen harabe evlerin yerine neden ev dağıtmadı?

Sözün özü başlıkta kardeşim. Bırakın bu işleri!

Hiçbiriniz hayırsever, mağdur, masum değilsiniz. Hepinizin ortak noktası iki yüzlü olmanız.

***

Kısaca değinmemiz gereken bir konu daha var.

Yıllardır peşimize düşen, Genç Atsızlar’ı terör örgütü olarak lanse etmeye çalışan, olmadık sebeplerle mahkemeye veren, mahkeme salonunda; ‘Bizden kelle istediler birader’ diyen ne kadar adam varsa terörist çıktı.

Planör denilen aletin gece uçamayacağını Genç Atsızlar’dan öğrenen, adımızı doğru söyleyebilmek için debelenen eski Bursa valisi Şehabettin Harput Fettullahçı çıktı.

2011 senesinde başta dergimizin Yazı İşleri Müdürü İsmail Bağatır olmak üzere dava arkadaşlarımızı evlerinden aldırıp tutuklatan savcı Ferruh Gün Fettullahçı çıktı.

Aynı yıl, Bursa’da teröristlere ‘dur’ dediği için Başkanımız Caner Kara ve beraberindeki dava arkadaşlarımızı mahkemeye veren, 1,5 yıl hapse mahkûm eden savcı Hasan Yalçın Fettullahçı çıktı.

Aynı yıl, yine Bursa’da 18 yaşından küçük Türkçüleri polislere toplatan ‘Cumhuriyet’ savcısı Nurettin Canata, cumhuriyet düşmanı, darbeci, Fettullahcı çıktı.

Diyarbakır Jet Üssünden indirilen bayrağın hesabını sormak, ay-yıldızın şerefini korumak için Güven Park’ta nöbet tutan Türkçülere saldırıldı. Ne kadar vatan haini varsa bir araya gelip dava arkadaşlarımızın üzerine geldiler. Demir sopalarla saldırdılar. Ne hikmetse dava bize açıldı. Eski Ankara Temsilcimiz, ağabeyimiz para cezası aldı. İşte o cezayı kesen hâkim Fettullahçı çıktı.

Genç Atsızlar hiçbir karşılık beklemeden, milletine hizmet etmeye çalışan adamlardır. Kalpleri temiz, niyetleri hâlis adamlardır. Karşılarında olan vatan hainidir.

Bulaşmayın kardeşim. Çoluk çocuğunuzdan çıkar.

Benden demesi.

 

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrEmail this to someone