“Bizim Parti Şampiyon Olacak!”

Meclisi kapatsanız, ülke siyasetini bir stadyuma taşısanız, tribünleri de parti destekçisi pembe gözlüklü demokratlarla doldursanız, bir futbol maçından daha heyecanlı atmosferle karşılaşırsınız. “En büyük parti bizim parti!”, “Bu seçim şampiyon görelim sizi!”, “Diğer partiler öcü, bizimki güzel!” daha nice tezahüratlar…

Çünkü partizanlarda zekaya dair bir belirti bulunamaz. Çoğu ilkokuldan sonra tek bir sayfa kitap okumamış, memleketi için miting haricinde meydana inmemiş bu kimselerin her seçim döneminde strateji ve hatta taraf değiştiren siyasi partilerin söylemlerine göre bilip bilmeden ahkam kesmesi, bir insanı katil edebilecek ölçüde sinir bozucudur.

Daha düne kadar PKK ile masaya oturulmasını savunan adamın, bugün gelip herkesi PKK yandaşı ilan etmesi, memleketi sevmesinden değil partisinin menfaatini her şeyin önüne koymasındandır. Atatürk’ün büyük manevi şahsiyetini kendine kalkan yapan soytarıların PKK yandaşlığı yapması eleştirilince karşı tarafı Atatürk düşmanı olarak nitelemesi, vatanseverliğin değil soysuzluğun bir belirtisidir.

Partizanlık olduğu sürece ne PKK, ne siyasi uzantısı HDP, ne ülkemizde sinsi faaliyet yürüten ülkeler ne de cemaat boş kalmıyor; bir gün parti yanında yer alsa, ertesi gün bunları hain olarak niteleyen muhalif bir parti kalkan rolünü üstleniyor. Neden? Çünkü rant nerede ise siyasiler oradadır. Millet terörün bitmesini istiyormuş, HDP’nin meclisten çıkarılmasını istiyormuş, hainlere, sapıklara, tecavüzcülere idam istiyormuş… Kimin umurunda? “Dış mihrak” ne derse o!

Böyle olmaz…

Bazı partilerin 1 yıldır büründükleri milliyetçilik samimiyetten değil mecburiyettendir. Bizim 14 yıldır cemaate ve teröre karşı tavrımız bellidir. Vatanseverliğimizin, Türkçülüğümüzün boyutunu merak edenler, ülkede olan olayları değerlendirsin ve Türkçülerin mazisine baksın. Biz değişmedik. Türkçülüğün yaşını partisinin yaşıyla karıştırıp Türkçü teşkilatlara ahkam kesmeye kalkan asalaklar, Genel Başkanımızın önceleri söylediği şu sözü unutmasın:

“Biz de bütün iktidarları ayağımızın altına almış milliyetçileriz. Ne olacak?”

Bu işler öyle partizanlıkla, takım tutar gibi parti tutmakla, milletin kaderini 4 yıllık politikalara bağlamaya çalışmakla, yüzsüzce maziyi inkar ederek partiye göre maske değiştirmekle olmuyor. Eğer parti desteklemek mecburiyetinde hissediyorsanız, hayatınız boyunca karşımıza gelip partilerin dönekliğini mantıklı bir temele dayandırmaya çalışacaksınız. Kendinize kötülük etmeyin.