Çanakkaleli Türkçüler Enver Paşa’yı Andı

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Kitap Dostları Topluluğu çok anlamlı bir etkinliğe daha imza attı.

6 Nisan Çarşamba akşamı, saat 19:30’da Süleyman Demirel Konferans Salonu’nda “Şehid-i Ala Gazi-i Namdar Kahraman Enver Paşa” adını verdikleri bir söyleşide, üniversiteli gençleri Enver Paşa hakkında kaynak mahiyeti taşıyan eserler yazmış bulunan Sn. Ali Bademci‘yle bir araya getiren Kitap Dostları Topluluğu, Ötüken Dergisi Çanakkale Temsilciliğiyle birlikte, Kahraman Enver Paşa’nın torunu Sn. Burak Sadıkoğlu‘nu da  misafir ettiler.
Üniversiteli Türkçülerin ilgi gösterdiği söyleşi sırasında, Sn. Ali Bademci, Enver Paşa hakkında az bilinen, dikkatlerden kasten ya da sehven kaçırılan gerçekler hakkında anlamlı bir sunum yaptı.
Söyleşinin sonunda ÇOMÜ Kitap Dostları Topluluğu başkanı Sn. Metehan Kalan, Ali Bademci ve Burak Sadıkoğlu’na hatıralık takdim etti.
Söyleşi sonrasında toplu halde fotoğraf çektiren Türkçüler, özellikle üniversiteli gençlerin yıkıcı ve bölücü örgütlerin tuzaklarına düşmemeleri, millî gurur sahibi bireyler olarak yetişmeleri için çalışmalarının devam edeceğini bildirdi.

Çanakkale temsilcimiz Sn. Ali Osman Işık ve ÇOMÜ Kitap Dostları Topluluğu  başkanı Sn. Metehan Kalan’ı, bu anlamlı çalışmalarından dolayı tebrik ediyor; başarılar diliyoruz.

ÖTÜKEN

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrEmail this to someone