CHP’ye Yüklenmeyin!

Cumartesi gecesi CHP İstanbul İl Başkanlığı seçimi sonuçlandı. Dr. Canan Kaftancıoğlu rakibi Cemal Canpolat’ı yendi ve İstanbul CHP İl Başkanı seçildi.

Canan Kaftancıoğlu’nun seçimi kazanmasıyla birlikte savcılık harekete geçti ve eskiden yapmış olduğu sosyal medya paylaşımlarından dolayı hakkında soruşturma başlattı.

Sosyal medyada ise Canan Kaftancıoğlu’na yönelik müthiş bir linç kampanyası başlatıldı.

Neymiş efendim teröristleri savunuyormuş da, HDP’ye yakınmış da, domuz eti yiyormuş da, polise taş atmış falan filan…

Bunu “milliyetçiliğin her türlüsünü” ayaklar altına alan Tayyip Erdoğan’ın desteçisi AKP’liler ve MHP’liler sabaha kadar eleştirsinler ama diğerlerine ne oluyor?

CHP’nin başındaki adamın tıyneti ortadayken, Abdullah Öcalan’ın eski avukatı Sezgin Tanrıkulu 6 (ALTI) sene bu partide genel başkan yardımcılığı yapmış ve hala malum partinin vekiliyken, açılım süreci zamanlarında CHP’liler ile HDP’liler halaylar çekmişken, HDP’ye oy verebilen CHP’liler varken, YPG’li teröristlere destek için Suruç’a gidip patlayan sivil teröristleri anmak için otobüsler kaldıran CHP’li il örgütleri varken sizin gözünüze Canan Kaftancıoğlu’nun paylaşımları mı battı?

Beyler, Atatürk resimleri falan sizi aldatmasın. CHP’nin iki tane yırtık vekilinin yaptığı güzel muhalefet de gözünüzü boyamasın. CHP 1938’den bu yana işin bokunu çıkarmış, memleket ve millet aleyhine olan her türlü düşünceye bünyesinde yer vermiş, Türk hariç herkesi sevebilen gö(nl)ü geniş zerzavatları yönetime getirmiş, Atatürk’ü sadece kullanmış, Türklük ile ilgisi kalmamıştır.

Atsız’ın Z Vitamini romanında anlattığı gibi 80 yıldır hiç değişmemişler, her türlü insanı severken Türk’ü sevmeyi faşistlik zannetmişlerdir. Atatürk’ün 6 ilkesinden sadece en sonuncusu olan “İnkılapçılığı” bir değer olarak kabul etmişler onu da sosyalizm zannetmişlerdir. Laikliği din, milliyetçiliği hastalık, halkçılığı solculuk, devletçiliği komünizm zannedip işin bokunu çıkarmışlardır.

CHP hep böyleydi. Canan Kaftancıoğlu’nu il başkanı olarak seçen CHP’li üyelerdir. Bu parti siyasi arenada boy göstermeye çalışan sosyalist, komünist, anti-militarist, DHKP-C’li, Kürt-Ermeni-Zaza-Çerkez-Süryani bok püsür herkesi seven fakat Türk’e karşı alerjisi olan tiplerle dolmuştur.

Atatürk ve Türk Milliyetçiliği ile hiçbir zaman alakaları olmamıştır şu anda da yoktur. Bunların aktif üyeleri daha düne kadar toplantı odalarına Atatürk yerine Che’nin, Lenin’in, Mao’nun resimlerini asıyorlardı.

Bu heriflerin Ergenekon’dan tahliye olduktan sonra büyük bir kahraman gibi vekil yaptıkları Tuncay Özkan canlı yayında “Abdullah Öcalan da bu toprakların çocuğudur. Onunla da oturup konuşmak gerekir.” diyebilen ve sözde Atatürkçülüğün yılmaz bekçisi olan bir zevattır.

Kulak asmayınız, inanmayınız, kâle almayınız, adam yerine koymayınız…

Siz sadece “Ben her şeyden önce bir Türk Milliyetçisi’yim. Böyle doğdum, böyle öleceğim.” diyen Başbuğ Atatürk’e sıkı sıkı sarılın ve ulu önderi bunlara yâr etmeyin.

Yok efendim Ermeni Giragos İYİ Parti’nin kurucularındanmış, CHP’nin il başkanı bilmemne demiş, AKP genel başkanı şöyle söylemiş, MHP böyle yapmış, Ötüken Birliği Partisi kurulmuş…

Tekrar ediyorum: Kulak asmayınız, inanmayınız, kâle almayınız, adam yerine koymayınız…

Bunları görün, bilin, unutmayın ama üzerinde de çok durmayın. Değerli vaktinizi, enerjinizi bunların tutarsızlıklarını anlamaya çalışarak harcamayın. Siyaset neticede. En tatlı kıvıran gücü ele geçirir, fazla “şaapmamak” gerekir.