Çorbanın Kafası Yeni mi Geldi?

Bir zamanlar Fethullah etkili gözyaşlarını çorbasına döküp içen Fatih Tezcan “Kafası şimdi geldi.” moduna girmiş… Kafayı bulunca kediye sataşan fareye dönmüş… Kendi günde 20 saat sapık mehdiyi dinlerken cemaatle mücadele eden Türkçüleri kripto olmakla suçlamış…

Birincisi, Necip Fazıl’dan beri kendi geçmişini çöpe çevirmek bir moda haline gelmiştir. Bugünkü döneklerin yaptığı da bu modaya uymaktır. İkincisi, sen ne kadar körsen düşmanın o kadar gizlidir. Dün olduğu gibi bugün de cemaati görmezden gelme modası devam ediyor olmalı ki devletin içine sızan ihanet çetesi kripto olarak adlandırılmaya başlandı. Bu artık ağızlarda sakız olan algı operasyonunun bir parçası, gerçek anlamda cemaati koruma oyununun da ta kendisidir. Kendini göz göre göre küçük düşürecek kadar gülünç iddialarda bulunup olmayacak adamı FETÖ mensubu diye itham etmek, cemaati bilinçli ya da bilinçsiz olarak korumaktır.

Fatih Tezcan bununla da yetinmemiş… Kök Türkçe yazılı metinlerin şifre olduğunu iddia etmiş… Beyefendi sorsak dedesinin mezar taşını okuyamıyor ama Kök Türkçe yazılı şifreyi çözmüş. Sende o zeka olsa Türkçü olurdun.          Bununla birlikte şifre olduğunu öne sürdüğün metinler şifre değil urandır. Örneğin:

“Türk milleti! Üstte mavi gök çökmedikçe, altta yağız yer delinmedikçe, senin ilini ve töreni kim bozabilirdi?”

***

Merak ediyorum bu çorbanın kafası sana daha neler söyletecek… Kaldığın yerden plaka saymaya devam edeceksin herhalde:

“87 Moskova!

88 New Jersey!

89 Pennsylvania!

90 Paris!

Be hey!”

Tutmayın küçük enişteyi gözlüğü kırılacak.