Dingo’nun Ahırı

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde bulunan Atakent Erdoğan Kibarer İlköğretim Okulu’nda görevli Müdür Rahmi Önder Karamustafaoğlu, çocuklarına andımızı okutmak isteyen velilere “Kendinize gelin. Talimat almadan ne yapıyorsunuz? Talimat mı aldın? Dingonun ahırı mı burası? Devletin kurumunun işleyişini kimse bozamaz.” demiş.

Atlı tramvaylar zamanında tramvayları çeken atlar Şişhane yokuşunu çıktıktan sonra Taksim’de bulunan bir ahırda bir süre dinlendirilirmiş. Bu ahır da Dingo adında bir Rum’a aitmiş. Zamanla Dingo’nun ahırı, girenin çıkanın belli olmadığı yerleri ifade eden bir deyim olarak kullanılmaya başlamış.

Şimdi Rahmi Önder Karamustafaoğlu’nun “Dingo’nun ahırı mı burası?” sorusuna cevap verelim.

Evet… Burası Dingo’nun ahırıdır.

Teröristin vekil, öğrenci, öğretmen, doktor olabildiği; İngiliz, Rum, Amerikan, Yahudi ajanlarının cirit atabildiği; kendi sporcusunu yetiştirmekten acizlenip Brezilya’dan, Afrika’dan sporcuların devşirilebildiği; senin gibi milli bilinç yoksunlarının okul müdürü olabildiği bir ülke için Dingo’nun ahırı denmez de ne denir?

Bakanından talimat gelse teröristlerin karşısında düğmeni iliklersin.

Senden yukarıda olan kim varsa millet aleyhine verdiği emirleri sorgulamadan yerine getirirsin.

Hatta üstlerinden talimat gelse megafonu eline alıp tek başına mahalle mahalle gezer andımızı okur, kendi anlayışına göre devletin düzenini bozarsın.

Okul müdürlerinin veya üniversite rektörlerinin milletvekili olabilmek için yaşadığı, siyasilerin karşısında kendini eziklediği bir ülkede, elbette tükürüğümüzde boğulacak Ermenistan’ın ajan akademisyenleri gelip Karadeniz’de Ermeni propagandası yapar. Andımızla uğraşan, çocukların Türk’üm, doğruyum, çalışkanım demesini devletin işleyişine ters bulan ahır tayfası da öküzün trene baktığı gibi olanları seyreder. Sonra burası nasıl Dingo’nun ahırı olmaz?

Memleket aleyhindeki tüm gelişmelerden bahsedince “Meclise girelim bakarız.” derler. Öküzün trene baktığı gibi bakıp durmanın memleketi kurtaracağını kim söyledi acaba? Kim sizi buna inandırdı?

Tren gitti gidiyor…

Memleket Dingo’nun, Johnson’ın, Ariel’in, Graham’ın ahırı oldu, içine de sizin gibileri doldurdular.

Sonra “devletin işleyişi….”

Devlet çarkına sokulmuş çomaksınız. Ne işleyişi?