Düşmanın Öncü Kuvvetleri

“Atatürk, düşmanlarımızı arkalayan baş düşman İngiltere’yi yendi.” diye bir cümle kurduğunuzda “Hayır! Öyle bir şey olmadı! İngilizler kendileri gitti, İngilizler yenilmedi!” gibi cümlelerle karşılık veren kim varsa, o, düşmanın öncü kuvvetleri arasından bir neferdir.

Niye mi?

Çünkü Kurtuluş Savaşı’nda Mehmetçik hangi ülkenin askerini tokatlamışsa, o ülkenin tarih derslerinde yenilgileri “Biz geri çekildik, yenilmedik.” gibi bir anlayışla anlatılıyor. Bazı ülkelerde ise bu savaş hepten yok sayılmaktadır. Tıpkı ülkemizdeki Atatürk düşmanlarının milli mücadeleyi yok saymaları gibi…

Çanakkale’de bir düşman birliği vardı. Bu birlik, İngilizlerin en seçkin askerlerinden oluşuyordu. Ancak yaptıkları ilk çıkartmada Mehmetçik tarafından kısa sürede yok edildiler. Bu durumun askerleri arasında moral bozmasını isteyen İngilizler tuhaf bir dedikodu çıkardı: “Askerlerimizi bir bulut yeryüzüne inerek İsa gibi göğe yükseltti!”

Kahraman Türk subaylarının deha sahibi olmalarını içlerine sindiremeyenler bir tek İngilizler mi sanıyorsunuz?

“İngilizleri evliyalar yendi!”, “Rumları evliyalar kırdı!” demekle yaratılacak tek algı, bu milletleri sadece ilahi güçlerin yenebileceği, Mehmetçik’in hiçbir etkisi olmadığı algısıdır. Oysa zayıf bir ordunun galip gelmesi için kuvvetli bir inanç ve sağlam bir azim yeterlidir.

Bu tarz söylemlerle ancak düşmana askerlik yapılır.

Ülkemizde çok fazla tuhaf insan yaşıyor.

Namaz kılmayan, oruç tutmayan, alkol içmekten geri durmayan, milletin karısını kızını taciz eden adam ayıplanacağını anladığı zaman hemen bir suçlu arıyor. Dahası, utanmadan Atatürk’ü suçluyor. Bu da siyasal İslamcılar için bir rant malzemesi oluyor. Oysa siyasal İslamcıların maneviyat gibi bir dertleri yoktur. Onlar işin sadece ticari tarafındadırlar. Dünyada kapmadıkları arazi bırakmayan bu adamlar, cennetten köşk kapma yarışını bitirdiler. Öyle zengin oldular ki şimdi Allah’a borç verme yarışına girdiler!

“İktidarı destekle ki zengin olasın!”

“Kim güçlüyse onun tarafında ol ki işin garanti olsun!”

“Fikirlerini açık etme ki memuriyetin yanmasın!”

Her fırsatta “Laiklik bizde yok!” diye direten kitlenin yarısından fazlasını bu tipler oluşturuyor işte…

Neymiş? Türkiye’nin %99’u Müslüman imiş!

Geçin bu lafları…

Yarın iktidar değişir, memuriyetiniz yanmasın diye ahretliğinizi yakarsınız. Sonra Türkiye’deki gerçek Müslüman oranı açık bir şekilde belli olur.

Komünist usulü propaganda yapıp yıllarca müstazaf-müstekbir (ezen-ezilen) edebiyatıyla kafa şişiren tipler, iktidar yalakalığı yapmaktan geri durmuyorlar.

Düşman öncü kuvvetlerini çoktan gönderdi. Türklük gibi bir derdi olmayan, dindarlık değil dincilik yapan, kültürümüzün her öğesini yabancı kökenli akımlarla yok etmeye uğraşan, anamızın ak sütü gibi helal Türk diline haram katmaya çalışan kim varsa, o, düşmanın öncü kuvvetidir.

Türkçü, kılıcını iyi bilesin. Yayını sağlam gersin. Düşmanın kendisi de geliyor.