Ekmelettin’e Neden Hayır!

DERNEK
MHP Genel Başkanı’nın, teşkilatlarına bugün gönderdiği talimatlara bakılınca, senelerdir ağzından çıkan sözleri unuttuğu, boykot çağrısı yapanları “karanlık odak” ilan ettiği görülüyor. Devlet Bahçeli şu sözlerini unutmuş, tekrar hatırlatalım :

Biz tezkere oylamaları ve Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde destek verdik hükümete. Bunu da ‘ülkenin menfaatleri’ gerekçesiyle yaptık. Bizi eleştirenler bunu anlamıyor. Mesela, şu anda Çankaya Köşkü’ndeyiz ve şu anki Cumhurbaşkanı bakın neşeli, nasıl mutlu. Soruyorum; 2007’de 367 tıkacını biz çekmemiş olsak, bugün burada olabilir miydi acaba? 2007’deki o gerilim, 2011’e nasıl yansırdı? Bunları kimse düşünmüyor, konuşmuyor.

En başta sayın Devlet Bahçeli’nin, sonra da teşkilatlarının bilmesi gereken en önemli husus “Türkçü Turancıların onların içine sızmak gibi bir gayesi yoktur, olmamıştır.” Kendileriyle ilgili düşüncelerimizin en özet şekli “ne Şam’ın şekeri, ne arabın yüzü” atasözümüzde gizlidir. Teşkilatında bulunan milliyetçi gençlerin, kör-sağır-dilsiz olmadığını, bu manevrasından sonra bizzat kendisi de acı bir şekilde tecrübe edecektir.

Öncelikle, şunu belirtmek isteriz ki; bir takım siyaset leşlerinin ve yardakçılarının iddia ettiği gibi, “Aydınlıkçılar ve Apocular gibi” boykot kararı almış değiliz.
Beyni olan ve Türkçe bilen herkesin, kolayca tespit edebileceği üzere Aydınlıkçılar, Emine Ülker Tarhan’ın aday olması için çalışmış, Apocular da kendi adaylarını çıkarmışlardır. Siyaseti, kahpelik olarak bilen ve buna göre yapanların, beynini kullanmayanlar için ürettikleri iftiralara, biz ancak tebessüm ederiz. Türkiye’de, cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili boykot kararını duyuran tek teşkilat biziz! Kimin, kiminle ittifak yaptığını da dağdaki çobandan, daldaki kuşa kadar bütün mahlûkatlar, gayet açık bir şekilde bilmektedir.

Ekmelettin İhsanoğlu hakkındaki görüşlerimizi, daha önceki boykot çağrımızı yazmış ve duyurmuştuk.
Ne mutlu ki, zaman bizi haksız çıkarmadı; değişken siyasetçiler gibi yüzümüzü kızartmadı.
Ekmel Beğ, bugün gazetecilerle yaptığı mülâkatta, kendisiyle ilgili şüphelerimizi tamamen haklı çıkarmıştır. Sayın çatı adayının, tanıtım toplantısından, bizi ilgilendiren cümleleri aşağıdadır:

1-
Gazeteci: 1915 olaylarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Aday          : Olan hadiseler bizi her zaman üzmüştür ve üzmeye devam edecektir. Meselenin ilk safhasını biliyorum, diplomatlarımız öldürüldü. Rahmetli Turgut abi zamanında yine böyle bir kabardı. Yanlış itibarlar giderilmeye çalışıldı. Hükümetin başsağlığı mesajı doğrudur, yerindedir.

2-
“Benim sayın başbakanla çok mükemmel bir dostluğum vardır belediye reisliğinden itibaren. Böyle bir meselem yoktur. Ben zaten AK Partililerden oy alacağımı biliyorum, kurucuları arasında dediler ki lütfen kabul ediniz, ben buna güveniyorum. Ben AK Partinin aleyhinde değilim ki, böyle bir şey yok. Ben AK Partinin adayının da aleyhinde değilim. Halkın bunu seçmesi lazım. Zaten biz diyoruz ki, oyunuzu istediğinizi veriniz, ama gelecek seçimde siz bildiğiniz partilere veriniz. Siz ekonomiden memnunsanız yine gidin Ak Parti’ye veriniz, bu gayet basit bir şey.”

3-
“Birbirine baktığınız zaman kimin Kürt, kimin Türk olduğunu fark etmek mümkün değil. Ama dil farkı var. O dile karşı da ülkemiz hata yapmıştır. Biz her şeyi sopayla halletmeye çalışmış bir mirastan geliyoruz maalesef. İnsanları susturmak, ana dillerini konuşmamalarını sağlamak kabul edilemez bir şey..
Ben yabancı bir ülkede doğdum. Benim için ana dilim, ana sütü gibi, ana dili insanın temel hakkıdır. Ana dilini konuştuğu yer vatandır. Eğer siz konuşamıyorsanız siz vatanınızda yaşamıyorsunuz. Bu olacak şey değil, çok büyük haksızlık oldu. bunun giderilmesi şarttır. Bunu nasıl yapacağız? Bu bin senelik tarihin, genlerimize işlemiş kodlarıyla, bugün insan hak ve hürriyetlerinin anayasa konması, kanunların geliştirilmesi, hedef aldığımız AB normlarını getirmektir ve bu gibi problemi meselesi olan tek ülke biz değiliz.”

Diğer adayları neden desteklemediğimiz, cümle alemin malûmudur.
Yukarıdaki cümleler de Ekmelettin İhsanoğlu’nu neden desteklemediğimizin ilanıdır.
Aklı başında olan, mantık yeteneğini kaybetmemiş, beynini kiraya vermemiş her soydaşımızı düşünmeye davet ediyor ve boykot çağrımızı yineliyoruz!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrEmail this to someone