Erzurumlu Türkçüler, Ermeni Mezalimini Lânetledi

Erzurumlu Türkçüler ve Ötüken Dergisi Erzurum Temsilciliği’nden Kamuoyuna duyurulur!!!

10313618_10151995807891604_7711116394516576740_nGeçtiğimiz günlerde Türkiye Cumhuriyetinin idaresinin emanet edildiği malum şahsiyet tarafından, talihsiz ve ahmakça, fakat bu şahsiyetin kendi sahip olduğu onlarca alçak sıfata yakışır bir açıklama yapılmıştır.

Yine bu malum şahsiyet tarafından, bölücü terör örgütü PKK, Habur’da alkışlarla ve ağlayışlarla karşılanmış, vatan için canını vermiş aziz şehitlerimiz aşağılanmış, Türk Milleti’nin yüksek karakteri ve yüksek onuru hiçe sayılmıştır.

Aslında, böyle bir şahsiyetin takdir edersiniz ki Ermenilere taziye mesajı yayınlaması, daha önce yaptığı onlarca hain icraatına bakılınca pekte şaşırılır bir durum değildir.

10299186_10151995808046604_4593942643929147295_nAyrıca Başbakanın, Türk Milletinin tarihine ve yüksek milli karakterine karşı açıkça cephe almış olduğu ve Türk Milletinin yok edilişi için büyük bir savaş başlatmış olduğu da Ermenilere yayınladığı taziye ile tekrar görülmüş oldu. Kendine Osmanlı torunuyum diyen Başbakana hatırlatmak gerekir; Osmanlı Devleti yüzyıllarca diğer milletlere özgürce yaşama hakkı vermemiş midir?

Şimdi sorarız; Hangi vicdan, Türk Milletinin, her türlü imkânı vererek yüzyıllarca mutlu bir şekilde barındırdığı onlarca milletten biri olan Ermenilere, soykırım yaptığı inancındadır? Hangi insan, bilimsel yönden hiçbir dayanağı olmayan bu sözde soykırım iddialarını kabul edecek, yobazlıktadır?

99 yıldır iddialarını kanıtlamak için altına bakmadık taş, kazmadık mezar bırakmayan Ermeniler her çabasında hüsrana uğradığı gibi bu kazıların birçoğunda Ermenilerin katletmiş olduğu Türklerin toplu mezarlarını çıkarmışlardır. 10bin yaşında olan kemiklerin veya çok yaşlı fosillerin dahi kime ait olduğu bulunabilirken nasıl oluyor da iddia ettikleri 99 yaşını doldurmuş cesetler bulunamıyor veya kim oldukları tespit edilemiyor? İşte bu yüzden sözde ermeni soykırımını ancak dogma bir inancın, içinde sorgu barındırmayan yobazlık batağına benzetiyoruz. Ve açıkça, yalanın ve iftiranın her türünü içinde bulunduran bu meseleyi asla tanımıyoruz. Şimdi tekrar sorarız; Hangi akıl, Türk Milletinin yüzyıllarca dinine, diline karışmadan özgürce barındırdığı Ermenilere, soykırım yaptığına inanabilecek zekâdadır?

1902941_10151995807451604_5547621368956385435_nMilli şuurdan yoksun tüm yöneticiler ve taziye mesajı yayınlayan Başbakan bilmelidir ki, eğer söylenildiği veya sanıldığı gibi gerçekten bir soykırım yapılmışsa, bunu Türkler değil, Türklerin her türlü nimetinden faydalandıkları halde nankörlük etmekten kaçınmayan Ermeniler yapmıştır.
Çünkü Tarih bize gösterdi ki, Ermeni çeteleri Türkiye’den çıkarken, Erzurum başta olmak üzere, tüm Doğu Anadolu’da vahşet dolu katliamlar yapmış, Erzurum Yanık Dere’de yine Ermeni çeteleri tarafından bir gecede 3000 masum Türk insanı şehit edilmiş, Van Akdamar’da Müslüman kadınların ırzına geçilerek, orada yaşayan halka işkenceyle katledilmiştir. Bilinmelidir ki bu olanların acısı ve mazisi tazedir unutulmamış ve unutulmayacaktır. Ermenilerin ihanetleri Doğu Anadolu ile sınırlı kalmamış, Türkiye’den çıktıktan sonra ahlaksızca istila ettikleri Azerbaycan topraklarında da Türklere karşı katliamlarını, Hocalı’da, Karabağ’da ve nice yerlerde devam ettirmişlerdir. Bu Ermenilerin Türklere yaptığı soykırımın en açık ispatıdır. Ancak Başbakan, Van Akdamar’daki o katliamı unutmuş, cemaati olmayan bir kiliseye Ermenistan’dan cemaat getirmiştir. Erzurum’da yapılan katliamları unutmuş, Ermenilerden özür dilemiştir.

Kasten 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tarihini seçip Ermenilere taziye mesajı yayınlayan şahsiyet, eğer gerçekten bir soykırım arıyorsan, kut aldığın Amerikalıların; Japonlara, Vietnamlılara, Iraklılara ve Kızılderililere yaptığı soykırımlara bak. Ey Ermenilere taziye mesajı yayınlayan şahsiyet, eğer gerçekten bir soykırım arıyorsan Rusların; Orta Asya ve Sibirya’dan Kafkaslara, Azerbaycan’da Türklere karşı yaptığı soykırımlara bak. Ey Ermenilere taziye mesajı yayınlayan şahsiyet, eğer gerçekten bir soykırım arıyorsan Çinlilerin; Doğu Türkistan Türklerine yaptığı soykırımlara bak. Ermeni soykırımı olmadı demeyi suç sayan Fransızların; Afrikalılara ve Berberilere yaptığı soykırımlara bak. İngilizlerin; Hindistanlılara, Kenyalılara ve Avusturalyalı Aborjinlere yaptığı soykırımlara bak. Ey Ermenilere taziye mesajı yayınlayan şahsiyet, eğer gerçekten bir soykırım arıyorsan İtalyanların; Etiyopya’da, Portekizlilerin Angola’da yaptığı soykırımlara bak. İspanyolların; Güney ve Orta Amerikalı yerlilere yaptığı soykırımlara bak. Norveçlilerin; Taterlere, Belçikalıların Kongolulara yaptığı soykırımlara bak. Kısacası ey boş bakan, önce sana Ermeni Soykırımı yapıldı diyen kan emicilerin yaptığı vahşet dolu soykırımlara bak!

İşte bu nedenle, kendi tarihini eleştirmekten aciz fakat Türkün kutlu tarihine her fırsatta alçakça ithamlar yakıştıran bu alçaklarında sözde Ermeni soykırımı hakkında ki kararlarını asla tanımıyoruz.

Zaten olmamış bir olayın, bazı kesimlerce tanınmasıyla veya gururumuzu okşar gibi, tanınmamasıyla da ilgilenmiyoruz.
Uyanalım! Bundan sonra yapılacak olan şuursuzca ve ihanetle dolu bu aptalca özürlerin sonu toprak taleplerine kadar gitmektedir. Ruslarla bir olup bizi arkamızdan hançerleyen Ermenilerdir. Ermenistan ve Kürdistan düşleri batının yüzlerce yıllık tasarısıdır, Her 24 Nisan günü içeride ve dışarıda türeyen Ermeni severliğinin de Türk düşmanlığından başka bir amacı olmadığı ortadadır.
Türk Milletinin mensubu olsun veya olmasın içinde hainlik bulundurmayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan her bireyin kendi içinde vatanın bölünmez bütünlüğüne karşı yapacağı en ufak bir mukayese, bu taziye hadsizliğini anlamasına yetecektir ve bu ihaneti kabul etmeyecektir.
Daha önce onlarca kez bölücü terör örgütü “pkk” ve bebek katili ile görüşmeler yaptığı yönündeki iddialara karşı; kanıtlamayan “alçaktır, namussuzdur, şerefsizdir.” İthamlarında bulunmuş kanıtlanınca da sahip olduğu bir diğer sıfatla kıvırma yoluna başvurmuştu. Bu konuda da zaten kendi sözleriyle “alçaklığı, namussuzluğu ve şerefsizliği” ifşa olan bir adamın söylediklerini ve yaptıklarını inkâra ve kıvırma yoluna başvurma çabası bizi şaşırtmayacaktır.
Ancak bizler sözümüzün eriyiz. Ermenilerden özür dilemiyoruz.
Hiç bir güç bu millete ya da hakiki manada bir Türk’e bu sözde soykırımı kabul ettiremez ve yine, hiç bir irade Türk Milletine bu asılsız ve ihanet dolu iddialar için özür diletemez…

10247418_10151995807551604_8946985096532804316_nTüm bunlara sonuçla diyoruz ki; Türk İstiklal ve Cumhuriyetinin geleceğini hedef almış malum şahsın taziye mesajını Milletimiz ve aziz atalarımız adına büyük bir utanç olarak görüyor ve bu asılsız Ermeni soykırımı iddialarını ebediyen reddediyoruz.
Ve anlamayanlar için, Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleri hatırlatıcı olsun. Ne diyor Mustafa Kemal Atatürk; “Ermenilerin bu feyizli vatanda hiçbir hakkı yoktur. Memleketimiz bizimdir, Türklerindir. Bu memleket tarihte Türk’tü, o halde Türk’tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.

Açıklamalarımıza yine Başbuğ Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleriyle son veriyoruz;

 

İktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Ne Mutlu Türk’üm Diyene!

984080_10203801896477269_5119196092994777819_n

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrEmail this to someone