Ganimete Doymayanlar

15 yıldır iktidara yanaşıp ihaleleri sömürmekten bıkmadılar. Maddi gelir elde edebilecekleri her şeyden rant elde etmekten vazgeçemediler. Yakınlarını iyi mevkilere getirmek için iyilerini hakkını yeyip sonra devlet-millet edebiyatı yapma hamasetinden ayrılmadılar. Netice itibariyle milleti sömürmeye, devleti soymaya doyamadılar.

Yüzlerine vurulduğunda,

-Eski Türkiye’de de vardı, dediler.

Seçim propogandası yaparken de,

-Yeni Türkiye olduk, dediler.

Paraya doymadılar. Daha düne kadar darbeci dedikleri, sövdükleri askerlerin teröre karşı verdiği mücadeleden prim yapmaya, kana doymadılar. Yetmedi, şimdi milletin karısına, kızına göz diktiler. Tam bir IŞİD mensubu gibi “Karıları bize helaldir.” dediler.

Yediğin lokmayı geçtim, senin aldığın nefes bile haramdır. Şerefsizce ve namussuzca yaşadığın müddetçe, yaşadığın coğrafyadaki insanların oksijenini kirleterek hakka giriyorsun. Hiç mi kendini sorgulamıyorsun? Hiç mi aynaya bakmıyorsun? Kendinde hiç mi kusur bulamıyorsun?

Her yanın kusur, her yanın noksan olunca, kendinde kusur ve noksan bulamaman doğaldır. Ama bu cahil egosunu ne yapacağız?

Kurmuşsunuz haram saltanatını…

Prim ve rant elde ettiğiniz kadar zengin, torpil yaptırdığınız kadar güçlü, oturduğunuz koltuğa göre de adamsınız. Bilinçaltınızda da mı en ufak bir utanma yok? Hiç mi mahçup olmuyorsunuz?

Dün cemaatten prim yapıyordunuz, bugün cemaat düşmanlığından.

Dün PKK’yla barış görüşmesi yapmaktan prim yapıyordunuz, bugün askerin ve polisin terörle mücadelesinden.

Dün dinlerarası diyalogçuydunuz, bugün güya Haçlılara kafa tutuyorsunuz.

Dününüz, bugününüz bir değil… Çocuğunuza, torununuza dönekliğinizi miras bırakacaksınız. Haçlılarla mücadele eden, savaş meydanına inen Türk çocukları ahlakı, karakteri sağlam, gözü pek, dünyevi kaygıdan yoksun yetiştirilirdi. Yani Haçlılar gibi değil… Yani sizin gibi değil!

Evet…

Haram saltanatı 15 yıllık bir saltanat değildir; bizim mücadelemiz de bu saltanatı yıkmak içindir. Hangi partiden olduğunuz değil, Türk milleti açısından ne olduğunuz önemlidir.

Milletin namusuna göz dikmeye kalkarsanız, millet de sizin gözünüzü oyar.

-Tek millet mi?

-HAYIR. Türk milleti.