Gündem Mühendisleri İş Başında!

Bu milletin her kesiminin ortak hayali ve söylemidir Türkmeneli. İçimizde kalmış bir ukte, yüreğimizdeki yaradır Musul ve Kerkük. 2005 yılında yılların sosyalisti Yalçın Küçük bile “Musul alınmalı, alınmak zorunda.” demişse, Doğu Perinçek gibi tescilli bir solak “TSK Kuzey Irak’a girmelidir.” demişse, Özal gibi bir Amerikancı “Musul ve Kerkük bizimdir. Bunu bütün dünya bilir. Bir gün alacağız.” cümlelerini kurmuşsa bu ülkedeki tüm bireyler için Türkmeneli’nin ve Türkmenlerin hassas nokta olduğu anlaşılabilir. Her ne kadar bu hassas nokta lafta da kalsa oraya, oradaki soydaşlarımıza yönelik olumlu söylemler ve hamleler her daim milletimizin gönlünü okşamıştır.

Siz hükümet olsanız ve Irak’ın toprak bütünlüğünü ve Türkmenlerin can güvenliğini sağlama kaygısı gütseniz, bunun için savaşı, Amerikan ambargosunu göze alsanız ve halkınız sizi sonuna kadar desteklese ne yapardınız?

Bence arkanızdaki millet desteğini yok etmeye çalışmazdınız. Hazır halk da bunu istiyorken üstelik ülke çıkarlarınız ve oradaki soydaşlarınızın çıkarları için askeri harekata ihtiyaç varken bunu vakit kaybetmeden yapar, en azından Kerkük’e asker yollar, ülkenizi, soydaşlarınızı korur ve 2019 seçimleri için müthiş bir oy propagandası yapmış olurdunuz.

Böylesi bir durumda kazananlar: Ülkeniz, devletiniz, milletiniz, soydaşlarınız, partiniz ve uluslararası itibarınızla birlikte çıkarlarınız olurdu.

Kaybeden kim olurdu?

Kürtler, PKK, İsrail, Büyük Orta Doğu Projesi, Barzani…

Böyle bakınca, manzara Nisan’daki referandum zamanı gibi göründü. O zaman buradan sesleniyorum: “Eeeyyyyy Akp! Sen milletinden, devletinden, soydaşlarından yana mısın, yoksa Pkk’dan, İsrail’den, Barzani’den yana mı?”

Barzani’nin referandumundan sonra gündeme bakınca “gündem mühendislerinin” çalışmaları çok net anlaşılıyor.

Bir kaç gün referandumu, Türkmenleri konuştuk. Sonrasında ise bütün hafta %40 MTV zammı konuşuldu. Tam bitmek üzereyken TSK’nın Göktürkçe “Türk” yazısını ve Bozkurt silüetini üniformalarda yasaklaması konuşuldu. Hala da konuşulmakta.

Bundan önceki yıllarda Ocak’ta, Şubat’ta, Ağustos’ta ve Kasım’da açıklanan MTV zamları bu yıl tam da gündemde referandum varken açıklandı ve daha önce örneği görülmemiş bir şekilde %40 oranında zam yapıldı, bütün memleket bunu konuştu.

Bu sabah da Mehmet Şimşek televizyona çıktı “Mevzu yanlış anlaşıldı. Bu zam 1 Ocak 2018’den itibaren satın alınan sıfır araçlara uygulanacak.” dedi.

Bence Türkmenleri 3-4 gün iyi bile konuştuk.

Bu arada ben unutmuşum. Sayın Akp Genel Başkanı BOP Eşbaşkanı’ydı değil mi? Pardon yazıyı hiç yazmamışım varsayın.

Hay Allah…

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrEmail this to someone