Halife Trump

Referandum mevzusu çıktı çıkalı memlekette “Haçlı” olmayan kalmadı. Mahallenin bakkalı “Ben 15 sene oy verdim, ama bu sefer başka.” diyor, esnaf Muharrem “Sen Amarıganın adamısın, sen Haçlısın!” diye saldırıyor. “Çikolatalı gofretler köprüyü kapatmış.” dersen, devletin önemli mevkilerinde nöbet tutmaya gidecek.

Aylar öncesinde Donald Trump’ın göçmenlerle ilgili aldığı kararlar kınanıyor, Trump İslam düşmanı ilan ediliyor, İslam ülkeleri kınama açıklamaları yapıyordu.

Yıllar öncesine gidersek, Irak’ın işgali sonrasında da mazlum edebiyatı yapılıyor, Irak’ın işgaline destek vermek için ortalığı karıştıranlar muhaliflere “katil” diye saldırıyordu.

Şimdi yine başa döndük…

Trump siyasal İslamcıların gözünde hilafet makamına geçti. Suriye’de kimyasal silah kullanıldı1 ve Esad suçlu ilan edildi. Düne kadar özellikle Müslüman mültecilerin aleyhinde politika izleyen Trump bir umut haline geldi. Suriye’yi bombalaması İslam dünyasının menfaatlerineymiş gibi sunuldu ve düne kadar Haçlılara kafa tutan Don Kişotlar; İngiltere, İsrail, Fransa, Polonya gibi ülkelerle beraber destek açıklamasında bulundu.

ABD’nin müdahalesine olumsuz tepki veren İsveç’te ise IŞİD bombalı saldırı gerçekleştirdi.

Ah şu IŞİD…

ABD hangi Suriye üssünü vursa oraya saldırdı. İsrail’in uçağı düşürülünce işi gücü bırakıp diğer muhaliflerle Şam’a saldırmasıysa ne kadar cihatçı bir davranıştı. Birilerinin el altından destek olma nedenlerini şimdi daha iyi anlıyorum.

Hep beraber Peygamber Sam Amcalarının halifesi Trump için cihat halindeler.

Yıllar yıllar öncesine gidersek…

Değişen hiçbir şey yoktur.

Dün İskilipli Atıf’ın Kabe’si nerede idiyse, bugün siyasal İslamcıların halifesi de oradadır.

1Silahı bal gibi de ABD kullandı.