Hatay ve İskenderun, İdam için imza atıyor!

 

Türkçü Turancılar Derneği ve ÖTÜKEN Dergisi ‘İdam’ kararının yeniden gelmesi için imza kampanyası başlattı. Küçük çocuklara tecavüz edilip bu suçun da komik bir şekilde cezalandırıldığının altını çizen Türkçü Turancılar Derneği Genel Başkan Yardımcısı ve ÖTÜKEN Dergisi Yazı İşleri Müdürü İsmail Bağatır, hedefin 5 milyon imza olduğun söyledi.

“Kâhin Olmamıza Gerek Yok”

İskenderun Boyacılar parkında dernek yönetimi ile bir araya gelen İsmail Bağatır, yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“İdam cezası tekrar gelsin imza kampanyamıza ÖTÜKEN Dergisi Hatay Temsilciliği ve İskenderun Temsilciliği de destek vermektedir. 22 ilde başlattığımız imza kampanyası, şehir merkezlerinden sonra önümüzde ki hafta ilçelerde ve köylerde de devam edecektir. İkiz yasalarla kaldırılan idam cezasından sonra cezaevlerinde ki tutuklu sayısı ortadadır. Malumunuz, son günlerde artan küçük çocuklara tecavüz cezasız kalmaktadır. 6- 8 ay gibi komik cezalarla cezalandırılmaktadır. Bu gidişatının nereye gittiğini görmek için kâhin olmamıza gerek yok. Anneler, ablalar, bacılar artık kendi çocuklarını sokağa salmaktan korkar oldu. Biz de bu kanayan yaraya dur demek için idam kararının geri gelmesini istiyoruz. Hedefimiz 5 milyon imza.”


turan-2

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrEmail this to someone