Hayırlı Cumalar (!)

Akp, istikrarlı şekilde “tecavüz” konusunda safını tecavüzcüden yana kullanmaya devam ediyor. Dün sunulan önergeye göre; tecavüze uğrayan çocuğun tecavüzcüsüyle evlendirilmesi durumunda ceza ertelenecek..

Birden fazla kişi tarafından tecavüze uğrayanların, hangi tecavüzcüsü ile evleneceğini de meclise önerge sunup oylama ile mi seçeceksiniz?

Hemcinsi tarafından tecavüze uğrayanların evlenebilmesi için yeni bir yasa çalışmanız var mı?

Tecavüze uğrayan çocuklar ve bebekler için, evlilik yaşını 1’e indirecek yasa çalışmanız var mı?

Zina ve tecavüzün Kuran’daki hükümlerini de değiştirmek için bir önerge hazırladınız mı?

Önergenin kabulü ile birlikte serbest kalacak 4000 tecavüzcünün toplumdaki yeri ne olacak?

Tecavüzcülerin vergi borçlarını silip, kamuda iş imkanı da sağlayacak mısınız?

“Tecavüz suçsa evlenip meşru hale getirin.” sloganını önümüzdeki seçimlerde propaganda aracı olarak kullanacak mısınız?

Tecavüzcülerin mahkemede işine yarayacak, “Evlenmek istiyordum hakim bey!” dışında, ceza indirimi sağlayacak, hatta cezadan kurtaracak yolları da ilerleyen zamanlarda açıklayacak mısınız?

Malum partiye oy veren kitle, kendi ailelerinden birinin tecavüze uğraması durumunda, “Yol yaptı yol!”, “Dolar 3,40’a dayanmışsa ne olmuş? Ekmeği dolarla mı alıyoruz sanki!”, “İstikrar sürsün, durmak yok yola devam!” edebiyatı ile kendilerini avutabilecek mi?

Unutmadan, son bir konu var..
Damacanaya tecavüz edenler, ördeğe tecavüz edenler, keçi ile ilişkiye girenler için de bir çalışmanız varsa, bizimle de kısa zamanda paylaşmanızı bekliyoruz..

İnsanların “Nasıl tanıştınız?” sorusuna, “Bana tecavüz etti, cezadan kurtulsun diye evlendik.” cevabını vermek zorunda kalan kişiler görmek istemiyoruz!

Tecavüzcünün yeri nikah masası değil, idam sehpasıdır!

İslam’a değil, aldığı maaşa iman eden din görevlileri, bu cuma da camilerde bahsetmeyecek, biliyoruz! Hutbede yine, “Irkçılık haram, kürt kardeşliği, maddi yardım, siyasi parti propagandası” dışında bir konu okunmayacak, biliyoruz!

Bir umut, bizi en çok itham ettiğiniz, sözde karşıtı olduğumuz din ile sizlere bir ayet daha hatırlatalım..

“İnananların arasından hayasızlığın yaygınlaşmasını arzulayanlar, dünya ve ahirette acı verici bir cezayı haketmişlerdir.”
Nur Suresi, 19. Ayet

Hepinize hayırlı cumalar!