Hayırlı Demokrasiler

Kriptolu telefonunun dinlenmesine engel olamayan, en üstü düzey devlet yetkilileri, vatandaşın oylarının çalınmasına engel olabilir mi?

* Bir valiyle yaptığı telefon konuşmasının kaydedilmesi ve yayılmasına engel olamayan içişleri bakanı, kendi güvenliğini sağlamaktan acizken, seçimlerin güven ortamında yapılmasını nasıl sağlayabilir?

* Dün Silopi’de molotofla yakılan polisimiz, onun asteğmen olan kardeşi, bugün sizin oylarınızı koruyabilir mi, korur mu?

* Seçimin yapılacağı ay içinde, değeri milyon dolarlarla ölçülen 18 tane takip ve dinleme cihazını çaldırmış olan emniyet, oy çuvallarının emniyetini sağlayabilir mi?

* Üniversite sınavlarının, meslek sınavlarının sorularının çalındığı bir ortamda, oy çalınmaması mümkün müdür?

* Düzmece delille muhalifi olan generalleri hapse attıran bir çete, düzmece oy pusulası yapmaktan utanır mı?

* En önemli devlet sırlarının bulunduğu kozmik odalar talan edilmişken, oy çuvalına sandık başkanının vurduğu mühre saygı duyulsa, komik olmaz mı?

* Seçmen sayısının ve basılan oy pusulasının hesabını vermeyen Yüksek Seçim Kurulu, elektronik ortamda topladığı seçim sonuçlarını işine geldiği gibi değiştirmez mi? Hükümet, işine gelmeyen savcıyı, beğenmediği amiri, memuru sürgün ederken, YSK yetkililerini görmezden mi gelmiştir?

* Dışişleri bakanının odası bile mahrem değilken, arkasında oy verdiğiniz perdenin mahremiyetine saygı duyulacağını mı sanıyorsunuz?

* Bankalar boşaltılırken, bayraklar indirilirken, bayramlar yasaklanırken, kurumlar işgal edilirken boş gözlerle izleyen insanların, sandığa oy atıyor olmasına vatandaşlık görevi denir mi?

Hayırlı demokrasiler Türkiye. Yarın yine biz bizeyiz nasılsa.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrEmail this to someone