Hollanda’daki Soydaşlar Okuyun!

 

Trump’ın beklenmedik bir şekilde seçimleri kazanması infial yarattı. Küresel güçler (Bu kelimeyi bir kere de ben kullanayım) radikal görüşlerin iktidarları ele geçirmesi ve radikal kararlarla insanlığı yıkımın eşiğine getirmesi için Trump’ı öncü olarak öne sürmüş olabilirler.

Bu bağlamda Hollanda’nın Trump’ı da Geert Wilders‘tır. Bu adam baştan aşağı Türk ve İslam düşmanı. Mültecilerin ve diğer etnik kökenlilerin Hollanda’yı terketmesi yönünde ciddi ve sert söylemleri var. Son yaşanılan hadiselerin ise iki kazananı var. Türkiye’de artık klişe olmuş mağdur edebiyatıyla bu durumu lehine kullanan kesimle birlikte, bu durumun Hollanda’daki “kâr”daşı ise Geert Wilders’tır.

Olayla ilgili yabancı basından Washington Post şöyle diyor: Seçim vaadlerinde, Erdoğan ve Wilders vatandaşlarına karşı kullanabilecekleri kendi faydalı “öcülerini” yarattılar.

Yine aynı haberin devamında iki bakana izin verilmemesi “drama” (TDK’ya göre drama: Sahnede oynanmak için yazılmış oyun) olarak nitelendirilmiş.

Georgia Üniversitesi’nden politik bilimci Prof. Dr. Cas Mudde: “Her iki ülke de şu anda otoriter yerellik tarafından yönetilen seçim kampanyalarına sarılmış durumda.” diyor.

Yani Profesör Mudde diyor ki: Bu iki ülkenin muhafazakar partileri arasında planlanan danışıklı dövüştür. Akp mağduru oynarken Wilders kahramanı oynayacak. Kazanan her ikisi olacak. Peki, Akp’nin kazanmasını bir kenara koyalım. Wilders kazanırsa ne olacak?

Yukarıdaki gönderinin Türkçe meali: “Git, asla geri gelme ve lütfen tüm Türk fanlarını da Hollanda’dan götür.”

İngiliz www.express.co.uk sitesine göre Geert kazanırsa türban yasaklanacak, sınırlar kapatılacak, Müslüman unsurlar sınırdışı edilecek, camiler kapatılacak, Kuranlar toplatılacak.

Yani; yıllarınız, birikimleriniz, emekleriniz, düzenleriniz mahvolacak. Beğenmediğiniz Türkiye’ye gelip buradaki hayat tarzına adapte olmaya çalışacaksınız. Suriyeli olmadığınız için de değer falan görmeyeceksiniz.

Biz tarafsız değiliz. Olaya nesnel bakamayız. Bu yüzden (haklı olalım, haksız olalım farketmez) Hollanda’ya en ağır şekilde yaptırım uygulanmalı. Ancak, sizin üzerinizden oyunlar oynanıyor. Muharrem İnce’nin deyimiyle hükümet “mağduriyet” ithal ediyor. Bu arada da Geert Wilders Hollandalılardan oy topluyor. Olan size olacak. Birileri sınırsız yetkilerle burada hüküm sürerken siz kendinizi Hollandalı polise dövdürttüğünüzle, köpeklere ıssırttığınızla kalacaksınız.

Kaldı ki kendi vatandaşı da olsa devlet isyan edene müsamaha edemez. (Bknz: Orantısız güç=Gezi Parkı) Siz o ülkenin kendi vatandaşı falan değil Türk kökenli göçmenlersiniz. Köpekle kurtulursanız yine iyi.

Üstelik Hollanda basınında belirtildiğine göre adamlar “Bu hafta seçimlerimiz var haftaya gelin.” demiş. Bizimkiler “Geliyorum sıkıyorsa alma.” deyince bunlar da tepkilerini ortaya koymuş. Bunu diyebilmek adamların hakkı. Bir kaç ay önce biz de Alman milletvekillerini İncirlik’e sokmadık mı?

Vallahi bana göre gelin. Çileyi beraber çekelim. Zaten Suriyelilerle dolduk taştık. Soydaşlarımıza mı hayır diyeceğiz…