“İzmir Türkiye’den Ayrılsın!”

CHP İzmir Milletvekili Ali Yiğit, meclise müthiş bir öneri getirmiş: “İzmir Türkiye’den ayrılsın!”

Tam beyanı ise şöyle: “Cumhurbaşkanı, Başbakan kafa tutuyor, Dışişleri kafa tutuyor. ‘Avrupa Birliğini istemiyoruz.’ diyorlar. 57 yıl bu kapıda bekledik. AB’ye girmek için kanun değişiklikleri yaptık yüzlerce. Biz Avrupalı olmaya hazırız. Hele İzmirliler bu işe çok hazırlar. Orası demokrasiye açılan, Avrupa’ya açılan bir kapı gibidir. Biz bazen diyoruz ki ‘İzmir ayrılsın.’ yani biz istemeyiz, bu şartlarda bunlarla yaşamayı. Biz Avrupalı olmaya çalışıyoruz. Türkiye’de yaşayan demokrat, aydın, çağdaş, insanlar Avrupalı olmaya hazır.”

“Biz…”

Ali Yiğit’in “biz” dediği, Türk’ün dahil olmadığı “biz”… Yani yıllardır bizim Türk düşmanlarına karşı kullandığımız “siz” ifadesini kapsayanların dahil olduğu “biz”!

Meclisin hali neresinden tutarsanız tutun, bu memleketin başını ağrıtıyor. Meclis bir kavga alanına dönüşmüş, siyasiler birbirini dövüyor, birbirine sövüyor. Sonra Cumhurbaşkanı sigara içen vatandaşı azarlıyor.

Adam etmeye meclisten başlansa acaba nasıl olur? Hiçbir vatandaş siyasilerin sadece kendi maaşlarına yapacağı zam sırasında bir araya geldiği manzaraya tanıklık yapmak zorunda değildir.

Bir de yeni nesil Meclis-i Mebusan’a…

Sanki Osmanlı’nın son dönemine girdik, mecliste yine Çingene çalıyor Kürt oynuyor!

“Kürtlere hak verilmeli.” diyen Kürt vekil.

“Kabul ediyoruz!” diyenler diğer Türk olmayanlar…

Azınlıklar arasında yine “al gülüm ver gülüm”…

Ali Yiğit’e biraz söyleyeceklerim var:

1-AB, Türkiye’ye “Avrupalı ol, öyle gel.” diyor. Yani “AB’ye gir, seni Avrupalı yapalım!” demiyor.

2-Sizin uğruna büyük tavizler verdiğiniz, ağzınızı açarak hayranlıkla izlediğiniz AB, Türkiye’nin en büyük düşmanıdır. Yakın zamanda belgeleriyle bu konuyu yazı dizisi olarak yayımlayacağım.

3-İzmir, işgale karşı ilk kurşunların sıkıldığı şehirlerden biridir. Türk memleketidir. Hiçbir İzmirli Türk evladı vatan toprağından ayrılmaya razı değildir.

4-İzmir sizin hayranlık duyduğunuz Avrupalılar Ege’ye dökülüp alınalı çok oldu. Sevr’in dayatıldığı değil, yıkılacağı günlerdeyiz. Kim Milletvekili olacaksa bu ayrımı yapıp ona göre meclise girip girmeyeceğine karar versin. Binlerce lira maaş alıp böyle saçma ve aşağılık kompleksiyle dolu beyanlarda bulunun diye oy almıyorsunuz.

5-Çok isterseniz, bu millet sizin cebinize harçlık koyup Avrupa’ya göç ettirmeye hazırdır. Kendini aydın, çağdaş, demokrat olarak niteleyenlerin Türk milleti gerçekte ne olduğunu çok iyi biliyor.

Vekil de olsa herkes “Türklük” konusunda ölçülerini bilip ona göre beyanda bulunmalıdır.