Kabuk Değiştirenler

Türkiye’de idam cezasının uygulandığı son tarih 1984’tür. İdamın her koşulda tamamen kaldırıldığı tarih 14 Temmuz 2004’tür. Son idam cezasının uygulanmasından 20 yıl sonra, Öcalan’ı ipten almak için AİHM’in de devreye girmesiyle idam cezası kaldırılmıştır. İnsani değerler, AB standartları vs işin elbette göz boyama kısmıdır. Her kesimden insan bu gerçeği bal gibi de bilmektedir.

Apo’yu ipten alan siyasilerin bir kısmının isimleri ise şöyle:

Sait Açba-AKP Afyon Milletvekili

Abdülkadir Aksu-AKP Genel Başkan Yardımcısı

Zeki Ergezen- AKP Bitlis Milletvekili

Nurettin Aktaş-AKP Gaziantep Milletvekili

Hüseyin Kansu-AKP 22.Dönem Milletvekili

Osman Aslan-AKP Diyarbakır Milletvekili

Ali Er-AKP Manisa Milletvekili

Mehmet Ali Şahin- AKP Milletvekili, TBMM Başkanı

Hüseyin Çelik-AKP Genel Başkan Yardımcısı

Faruk Çelik-AKP Milletvekili, Devlet Bakanı

Dengir Mir Mehmet Fırat-AKP Adana Milletvekili

Mustafa Baş-AKP 22.Dönem Milletvekili

Abdullah Gül-Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Dışişleri Bakanlığı yaptı

Nevzat Yalçıntaş-AKP İstanbul Milletvekili

Bu liste uzayıp gidiyor. İdam cezasının kaldırılmasıyla ilgili aşama aşama gerçekleşen oylamalarda AKP’den milletvekili olacak/olan isimler etkin rol oynamıştır. AKP’liler “İdamı kaldırmasaydınız.” diye topu sürekli eski siyasilere atıyor fakat elbette gerçekler çok başkadır. AKP, sonradan kurulmuş bir parti olduğu için hep beraber gökten inmiş, siyasete partinin kurulmasıyla birlikte girmiş gibi davranıyor.

Siyasette “kabuk değiştirme” diye bir kavram vardır. AKP’li siyasiler özlerini muhafaza etmekle birlikte kabuk değiştirerek siyaset yapmıştır. Şimdi FETÖ, PKK’yla pazarlık, açılım süreci gibi fiyaskolardan sıyrılmak için yeni anayasa gündeme getirildi.

Bugün özellikle en tepe kadroları bir güvensizlik içindedir. Kim kimi satacak? Kim kime FETÖ’cü diye saldıracak? Kim kime şantaj yapacak? Herkes gerçekten samimiyetle Erdoğan’ın arkasında mıdır?

“Evet” çıkmazsa ne olur?

Bizim şirketlerimiz, gemiciklerimiz, lüks arabalarımız, pahalı çantalarımız yoktur. Bunlara sahip olup kaybetmemek için her şeyi yapacak olanlar bu aziz milleti “iç savaş” ile tehdit ediyor. Kimsenin şüphesi olmasın: AKP kabuk değiştirir, isim değiştirir, oyuncu değiştirir, söylem değiştirir; kabuk değişikliğiyle hayatına devam eder.

Tabi tekrar iktidara gelebilmek kaydıyla…

Aksi takdirde görünen tek yol yargıdır.