“Kerkük’ü Türkçüler Kurtarsın”

Son zamanlarda iyice emin olmaya başladım ki Türk milleti 15 yıldır yanlış ülkenin seçimlerine katılıyor. Sadece hangi ülkenin seçimlerine katıldığına karar veremedim. Hatta ülke seçimlerine mi yoksa aşiret seçimlerine mi katıldığımız noktasında hepten kararsızım. Filistin’e devlet başkanı mı seçiyoruz? Barzani aşiretinin liderini mi belirliyoruz? AKP hükümetinin politikalarını gözden geçirdiğimiz zaman, seçilmiş siyasilerin Türklerin meselelerini sorumluluk alanında görmediğini anlıyoruz.

Mesela…

Hükümetin neden Barzani’nin yanında durduğunun, neden Türkmenlere sahip çıkmadığının ve gündeme taşımadığının tek cevabı, Kuzey Irak’ta ABD ve özellikle İsrail’in yegane uşağının Barzaniler olmasıdır. Suriye’de de ABD menfaatleri güdüldüğü zaman Türkmendağını gündeme taşıdılar; fakat dengeler değişince TSK, YPG’ye dolayısıyla ABD’ye karşı tavrında yalnız kaldı.

Türkiye’de vaktiyle Rauf Denktaş’a kendi ülkene git, diyen Tayyip Bey, Barzani’yi “evet” propogandası için kullanıyor. KYB Birlik İnsiyatifi adındaki oluşum Türkiye’de seçim çalışmalarına başladığını duyurdu. Hemen ardından Kerkük’te Kürt baskısı arttırıldı; Kürtçe ve Kürt paçavrası dayatılmaya başlandı.

Kerkük’teki bu baskının daha önceden arttırıldığını biliyorduk. Siyasi hesaplar ve değişmeyen AKP gelenekleri uğruna bu baskı medya ve basın tarafından görmezden geliniyor. Kürtler, Türkmen soydaşlarımızın evlerini taşlıyor, dükkanlarını basıp ağır hakaretlerde bulunuyor ve şiddet uygulamaya kalkıyor. Bu süreç, 14 Temmuz 1959’daki vahşetin öncesindeki süreçtir. Uyarıyoruz.

Biz bunları dile getirdiğimizde ise “Gidin Kerkük’ü kurtarın o zaman, niye savaşmıyorsunuz?” diye soruyorlar. Bu yüzsüzlük değil de nedir? Siz Türk değil misiniz!

-Siz Türkçü değil misiniz? Kerkük’ü kurtarın.

-Siz Türk vatandaşı, Türk hükümeti değil misiniz? Bizim bir ordumuz yok mu? Filistin için ahkam kesmeye gelince iyi…

“Türkçüler Kerkük’ü kurtarsın.”

Eyvallah…

Biz biliyoruz ki petrolü olsa da olmasa da Kerkük bir gün bizim olacaktır. Kerkük ve Türkmenler canımızın bir parçasıdır. Tekrar kavuşacak olmamız mukadderdir. Tüm maddi menfaatlerin ötesinde bir davayı güdüyoruz. Yine biliyoruz ki sizin bu tavrınız mutlaka en ağır şekilde karşılığını bulacak ve bir gün milletiniz karşısına çıkmaya yüzünüz olmayacak.

Türkçüler Kerkük’ü savunmayı vazife bilir, kurtarır da…

Sizi kim kurtaracak?

Şunu da bütün dünya bilsin ki vaktiyle Ata Hayrullah’ın derisini yüzerken “Türkçülerin liderinin etini satıyorum!” diye bağıran iblis Barzanilerden alacağımız intikam çok ağır olacaktır.