Kim Bunlar? Zeuslar (!)

Partizanlık, milli ve dini değerleri siyasileştirerek benliğimize zarar veren bir anlayıştır. Daha önce yazdığım gibi bir zihniyet terörüdür. Türkiye’de zihniyet öyle bozulmuştur ki Türk millet kendinden başka herkese saygı duymakta ve başkalarının da saygı duymasını istemektedir. Yanı başındaki Karabağ için çıt çıkarmayıp Filistin için kendini yırtanlar, kendi milletinin simgelerine küfür edip başka milletlerin simgelerine, mitolojilerine sahip çıkıyorlar.

Bir millet kendi kendine bu kadar mı düşman edilir?

Bazı tipler vardır. Dünyanın herhangi bir yerinde gülünç veya yüz kızartıcı bir durum olduğunda “Kesin orada Türk vardır!”, “Kesin Türk yapmıştır!” gibi adice bir tavır içerisine girer. Bazı gazeteler vardır. “Türkiye’de herkes Türk mü?” manşetleriyle yayımlanır, gülünç ve rezil bir durum olduğunda o manşetler “İşte Türk aklı!”, “İşte burası Türkiye!” gibi başlıklara döner.

Sen kimsin ki Türk yurdunda Türk’e düşman kesiliyorsun?

Bazı dangalaklar vardır. Uluslararası bir meselede olsun, içişlerinde bir mesele olsun, tavrı mutlaka Türk aleyhindedir. Karabağ’da suçlu biziz, Güneydoğu’da suçlu biziz, Kırım’da suçlu biziz, Doğu Türkistan’dan suçlu biziz… Katilin hiç mi suçu yok? “Yok! Maktül yan baktı…”

İşte tüm bu zihniyeti bozuk adilerin gözünde “Bozkurt” siyasi bir simgedir. Türk kalpağı siyasi bir simgedir. Türk çizmesi siyasi bir simgedir. Türkçe siyasi bir simgedir ve Türk’ün kendisi siyasi bir simgedir. “Bunların hepsi faşizm…”

Sizin Allah belanızı versin.

Organize maymun sürülerinden oluşan HDP mitinglerinde poşu giyiliyor. Zafer işareti yapılıyor. Oradan buradan toplama sözcüklerle hayvani çığlıklar atılıyor. Ancak poşu, zafer işareti ve Kürtçe, evrensel değer (!) sayılıyor.

Herkese saygı duyalım ama Türkler hariç…

Türkler herhangi birinizi hariç tutacak mı bakalım!

Ya bu ülkede bir şeyleri değiştirmeye, yönetmeye, düzeltmeye yetkili siyasiler? Onlar ne yapıyor?

“Kim bunlar? Bozkurtlar!” diye yürüyen Özel Harekatçıları sürüyor.

“Kim bunlar? Zeuslar!” diye bağırsalardı, “Biz Kürşad’ın değil Herkül’ün torunlarıyız!” deselerdi, hiç şüpheniz olmasın “evrensel asker” ilan edilirlerdi.

Evrensel…

Türk kimliğini silmek isteyen herkesin sığındığı kapı… Biraz İngilizlerden alalım, biraz Yunanlılardan alalım, biraz Fransızlar ve biraz da Arap-Fars kültüründen alalım, Türklüğü dışarıda bırakalım ve işte evrensel insan olduk.

O saatten sonra Ermenilerden özür dileriz, Yunanlılardan özür dileriz, Kürtlerden özür dileriz…

Hatta emperyalizmden özür dileriz!

Her köklü milletin bir mitolojisi olur. Bir de bu kavram kapsamında bir veya birkaç simgesi olur. Bozkurt, Kartal vs. gibi…

Bozkurt deyince faşist, Tanrı deyince dinsiz, Türk deyince zalim ilan ediliyorsun; sokağa çıkınca “Olympos Kafesi”, “Medusa Manavı”, “Jesus Oteli” görünce moralin bozuluyor. Bir Allah’ın kulu da çıkıp bu durumu yadırgamıyor.

Tüm bunlara karşın gelecekten ümitliyiz. Bu milletin bünyesinde kanser hücresi gibi yaşayan tüm bozuk zihniyetleri kesip atacağız. O kanser hücrelerini tedavi etmeye Türklük oksijeni lazımdır. Çözüm budur.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrEmail this to someone