Kriptolar!

Bugün sabah, Cumhuriyet bayramı ve Cumhuriyet konusunda bir yazı yazmak niyetiyle uyandım. Fakat gün içinde cereyan eden hadise bu düşüncemi ertelememe sebep oldu.

Hepinizin Cumhuriyet Bayramını tebrik ediyor ve asıl konuya geçiyorum.

Mutaassıp, Taassup sahibi olan demektir. Taassup ise bağnaz anlamına gelir. Şöyle bir söz vardır; ‘Bir dinin ümmetinde, en çok mutaassıp olanlar mühtedilerdir’.

Mühtedi ise din değiştiren, başka dinden İslam’a geçenler için kullanılan kelimedir. Bu mühtediler çoğu zaman eski inanç ve kültürlerini tamamen silip atacak kadar çok taassup sahibi olurlar. Hemen her yerde yeni diniyle öğünür, sakal bırakır, karısını kapatır, göz gören yerlerde namaza dururlar.

Bugün ‘Kripto FETÖ’cü’ avına çıkan tayfanın bunlardan hiçbir farkı yoktur! Geçmişin en koyu cemaatçileri, hoca efendicileri, kendi burnunu kurtarmak için, zinciri boşalan itler gibi sağa sola saldırıyorlar.

Adamlıklarının hükmü, adamın olmadığı yerlerle sınırlı olan bu zevat, ‘Sinek küçük ama midem bulandırır’ kaidesi hükmünce can sıkmaktan öteye gidemiyorlar.

Bugün yayınladığımız bir izleti, en son bunları rahatsız etmesi gerekirken, ilk başta rahatsız oldular. Klavyelerini önlerine doğru yanaştırıp sallamaya, sayıp sövmeye başladılar.

Neymiş; ‘Görüntüler Türkiye’yi zor durumda bırakırmış’. Bunu iddia eden, güya internetten anlayan, kitap yazmış bir adam. ABD ordusu Irak’a girip, Iraklıları Ebu Gureyb’e toplayıp neler yaptı? Ne infazlar, ne işkence görüntüleri meydana çıktı. Bizi boş ver, diğer dünya ülkeleri sesini çıkarttı mı?

10 yaşında çocuklara kafa kestirip, görüntülerini dünya medyasına servis ediyorlar. Dünyanın süper güçleri (!) bu adamlara, petrol düzenlerini karıştırdıkları için mi, bu görüntüler yüzünden mi karşı çıkıyorlar?

Canı sıkılınca Türkçü olan, LGBT eylemlerinde ön saflarda görülen, Erbil’e gidince Kürt bayrağı ile fotoğraf çekilen adam, telefonun ekranından yazdıklarıyla devlete yön verdiğini sanıyor. Defalarca söylemiş, FETÖ’cü Türkçüler varmış. Ulan güdük, sen darbe olmadan evvel, solcu kanalları gezerek hükümete söven, sosyal medya hesaplarından ‘özgürlük, özgürlük’ diye zırıldayan kişiydin. Darbeden beri dönmediğin yer kalmadı. Bu AKP mutaassıplığı nereden geliyor?

Bir diğeri, askerin, polisin emeklisi için dernek kurmuş. Onların iddiası ise, ‘Askerler soruşturma yer, meslekten atılır’ şekilde.

‘Madem askere, polise zor gününde sahip çıkmayı, arkasında durmayı göze almadın, o derneği niye açtın?’ diye soran yok. Karşılarında çocuk varmış gibi, her şeyi en iyi onlar biliyormuşçasına saldırıp duruyorlar.

‘PKK’ya taviz veriyorlar, terör güçleniyor’ diye yaygara kopartıyorsunuz. O izleti içinde cereyan eden hadisede taviz yok diye mi isyanınız? Hayırdır, bu taassup nereden geliyor?

İktidar koltuğu sallandığı an, ‘İdam, İdam’ diye bağıranlar, ne diye o izletiye karşı çıkarlar anlaması güç. Ellerine FETÖ’cü geçirseler başka bir şey yapacaklarmış gibi, sırf birilerine şirin görünmek için tepki gösteriyorlar. Darbe gecesi hiçbir şeyden haberi olmayan erlere yapılanları hiçbirimiz unutmadık!

Bakın, adına; Psikolojik Savaş denilen bir olay vardır. Hitler’in, ordusuna canlı keçileri parçalayıp, çiğ çiğ yiyen Fransız Sömürge Kolonisi askerlerini içeren filmler izletmesi gibi. Muaviye’nin mızraklara Kur’an sayfaları taktırması, Türk ordusunun savaştan önceki gece kurtlar gibi uluyarak düşmanı korkutması gibi. Bu izleti de yukarıdaki örneklerden farklı değildir.

Yıllardır kendi bildikleri yol olan ‘tavizle’ terör mücadelesi yaptıklarını sandılar. Hiçbir başarı elde edemediler. ‘Pişmanlık Yasası’, ‘Taş atan çocuklar yasası’, ‘Çözüm süreci yasalarıyla’ terörü bitireceğiz ayağına daha beter hortlattılar.

Bugün, canlarını pazara çıkartan, er sıfatıyla bölgede bulunup sizin bir günde harcadığınız parayı, ‘maaş’ diye alan çocuklara laf söylüyorsunuz.

O izletide her ne yaşanmışsa arkasındayız. O eylemi yapan güvenlik gücünün de arkasındayız. İki evi olan birini verir, işi olan ortak eder. Terörün çözümü budur. Terörü bitirecek olan bu duruştur. Bu gibi hareketlerimizi FETÖ’cü olmamıza yoranlar FETÖ’cünün dik âlâsıdır. Bu teşkilat dün ne dediyse bugün de aynısını söylüyor.

Kendi ‘Kriptoluğunu’ gizlemek için bize saldıranlar, yarın kendine başka sahip bulup, sıvazladıkları sırtları kemerleyecekler. Tarih yanılmaz!

Siz hepiniz, biz tek! İşte o kadar!