Linç Kültürü ve Cahil Fütühatı

Cahilin düşmanı çok olur. Akıl sahibi herkesi düşman belleyen cahilin kültürü de linç kültürü olur. Çünkü onun daima bir çobanı vardır. Çoban işaret verdi mi, cahil hemen harekete geçer, sorgulamaksızın, tıpkı bir mankurt gibi hedefe doğru linç girişimine yönelir. Bunun dünyada birçok örneği vardır. En çok da İslam coğrafyasında rastlanır.

Ayrıca eskiden vatan hainleri linç edilirdi, şimdi vatan hainleri linç ettiriyor.

Türkiye’de bir adam çıkıyor, muhalefet ediyor. Muhalefete maruz kalan önce bir yoklama yapıyor. Muhalifini satın alıp alamayacağını anlamaya çalışıyor. Eğer muhalefet şiddetli değilse bunu anlamaya çalışmakta sakınca görmüyor. Muhalefetin dozu arttığında tepki göstermeye başlıyor. Muhalefet şiddetlendiğindeyse önce manevi, sonra fiziki linç girişimi başlıyor.

Cahilin gözü hiçbir şey görmez. Hafızası son derece zayıftır. Dün Türklüğe hakaret edenin, bugün Türklük davası için seferber olmuş gibi yapmasına kolaylıkla aldanır. 1 ay öncesini bile hatırlamadığı için, bütün çelişkili hareketleri ve söylemleri fark etmekten yoksundur. Siyasetçi pişkin olur, askeri de cahil olur.

Varacağımız sonuç budur.

Diğer yandan, ülkenizin itibarını sadece askeri, siyasi ya da ekonomik gücünüz belirlemez. Yabancı ülkelerin vatandaşlarıyla herhangi bir kanal aracılığıyla muhatap olan herkes ülkesini temsil eder. Bu yüzden kültürlü davranmak zorundadır. Eğer ofsayta düşerseniz, bütün takımın geri çekilmesine neden olursunuz.

Hollanda’ya tepki gösterirken İngilizcenin kullanılması doğaldır. Yanlış kullanılması ise doğal değildir. Bunda anlaşılmayacak bir şey var mı? Yok… Sosyal medyada fethe kalkışırken dikkatli olmanız lazım. “ErdogansFearEurope” diye başlık açarsanız, gülünç duruma düşersiniz. İngiliz dilinde kendinize küfür ederseniz, rezil duruma düşersiniz. Devleti ve milleti rezil edip üstüne tepki aldığınızda da tepki gösterenleri “hain” diye itham edemezsiniz.

Düşman ordusu tankınız olmadığını anladığında bile ülkenize saldırırken ihtiyatlı davranır. Ancak beyniniz olmadığını anladığında sizinle alay ederek galip gelir.

Anladınız mı?

Haydi fütühata devam… Bütün hayal alemleri ele geçirilmeyi bekliyor.