Lozan Zafer mi?

2006 yılı.. Örgütten kendi isteği ile ayrılanlar, etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanarak ceza almayacak.. Hatırladınız mı? Teröristleri topluma kazandırma projesi.. Tam bir zafer..

Zekeriya Öz’ü hepiniz hatırlarsınız.. Ergenekon-Balyoz dalgasını da.. Çadırda kurulan seyyar mahkemeleri de.. Vatansever insanlara seyyar mahkemelerde “Vatan haini, terörist,darbeci” isimlerinin koyulduğunu, seri şekilde tutuklandığını, hapse atıldığı dönemi de.. Tam bir zafer değil mi?

Tarih 19 Ekim 2009.. Habur’dan vatan toprağımıza giren, 34 eli kanlı terörist. . Hatırladınız mı? Zaten bir insanın bu rezilliği unutması mümkün mü? Ya sonra? Meclis kürsüsünde söylenen  “Dün Habur’da yaşanan manzara karşısında umutlanmamak mümkün mü? Bu bir umuttur. Türkiye’de güzel şeyler oluyor. Umut verici görüşmeler oluyor..” sözlerinin sahibini hatırladınız mı? Evet, hatırladınız.. Çok umut verici, tam bir zafer değil mi?

“Akil adamları” da hatırladınız değil mi? “Çözüm sürecini” de.. Yıllardır kanayan yara dinecek, terör çözülecekti.. Nasıl hamleler ama? Adım adım zafere değil mi?

28 Aralık 2012.. Bir televizyon röportajı.. “Kürt sorununu çözmek için, İmralı’da hapis yatmakta olan terörist başı Abdullah Öcalan ile hükümetin görüştüğü” açıklandı. Açıklayan kişiyi hatırladınız mı? Evet, hatırladınız.. Elinde binlerce Türk’ün kanı olan terör örgütünün lideri ile pazarlık, görüşme, anlaşma.. Nasıl ama? Zafere bir adım daha yaklaştık değil mi?

Peki tüm bu süreçte devlet kadroları ne oldu? Emin ellere teslim edildi değil mi? Ya Feytullah Gülen? Ülkeye geri dönecek, hasret bitecekti? Televizyonlara çıkıp “Dön!” çağrısı yapanları hatırladınız değil mi? Ah bir dönseydi, tam bir zafer havası ülkeye hakim olacaktı değil mi?

20 Mart 2015.. “Ergenekon ve Balyoz operasyonlarındaki subay tutuklamalarına şahsım başta olmak üzere, tüm ülke yanlış yönlendirildi, aldatıldı” diyen kişiyi hatırladınız mı? Zafer değilmiş, kumpasmış.. Kandırılmışlar (!)

10 Ağustos 2015.. Zekeriya Öz ülkeyi terketti. Kahraman değil, paralelmiş.. Kandırılmışlar (!)

15 Temmuz 2016.. Sözde darbe girişimi.. Feytullah Gülen “hocaefendi” değil, “terör örgütü lideri” çıktı.. Kandırılmışlar (!)

Unutmadan.. Çözüm süreci? Açılım? İmralı ile görüşmeler? Tüh (!)
Baksana, terörist bile kandırabilmiş..

24 Temmuz.. “Lozan Türkiye’nin tapusudur.”
29 Eylül.. “Birileri de Lozan’ı zafer diye yutturmaya çalıştı.”

Şimdi karar size kalmış..
Lozan zafer mi, yoksa değil mi?

3 kıtada, 15 sene,  herkese karşı savaşana mı inanalım?
4 dönemde, 14 sene, herkesin kandırdığına mı inanalım?