Lozan’ın Gizli Maddeleri

Popcorn tarihçiliğinin milleti beklenti içine soktuğu konuların başında Lozan geliyor. “Lozan’ın gizli maddeleri var, 2023’te açıklanacak.”, “Lozan 2023’te son bulacak!” gibi…

Gerçekte Lozan’ın ne süresi vardır, ne gizli maddeleri…

Size Türkiye’de insanların masallarla, şarkılarla nasıl yönlendirildiğine dair bir örnek vereyim.

ABD yardımlarının (!) Türkiye’ye su gibi aktığı yıllarda, Amerikalılar ellerinde biriken mısırözü yağını Türkiye’ye satmak için propagandalara başlamıştı. Yeşilay aracılığıyla Atatürk’ün alkola bağlı sirozdan öldüğü propagandasını yapanlar, doktorlar aracılığıyla da zeytinyağının kansere yol açtığına dair bir iddia yaymıştı. Daha 60’lı yıllarda kendi ülkesindeki doktorlara rüşvet vererek kamuoyunu sağlık yönünden yanlış bilgilendirdiği ortaya çıkan ABD, aynı oyunu Türkiye’de oynamış, üstüne bir de türkü yayılmıştı: “Zeytinyağlı Yiyemem Aman”.

Aynı türküde Atatürk’ün “Köylü milletin efendisidir.” sözüne de bariz bir gönderme vardır: “Senin gibi cahile ben efendim diyemem!”

Gerçekte zeytinyağının iddia edildiği gibi kolay ısındığından kanser yapması bir yana, dumanlaşma derecesi en yüksek sıvı yağ idi.

İnsanı zihin kanseri yapan Popcorn gibiler de yıllarca Lozan türküsü söyleyip durdular. Millette şöyle bir beklenti oluştu:

“2023’te kendi yeraltı kaynaklarımızı kullanacağız!”

Kendi yeraltı kaynaklarımızı kullanamıyor olmamız bir şehir efsanesine bağlanırsa, bu millet 2023’ü, 2040’ı, 2071’i ve daha nice tarihleri bekler de bekler… Kendi yeraltı kaynaklarımızı kullanmamız için, kendi siyasilerimiz tarafından, yani milli bilinçle yetişmiş devlet adamları tarafından idare edilmemiz yetiyor. Yüzyıllardır devletini kemiren kapitülasyonu kaldıran adam, Popcorn kadar da mı düşünememiş?

Aklını kullanan insan eksiğimiz, yeraltı kaynaklarını kullanmıyor olmamızdan kaynaklı uğradığımız tüm zararlardan daha büyük bir sıkıntıdır. 2023’te bu çözülse ya…

Lozan’ın gizli maddeleriyle ilgili şöyle bir derleme yaptım:

-2023’e kadar geçerli olacak,

-2023’e kadar devletin yönetim şekli cumhuriyet olacak ve laiklik kalacak,

-2023’te uzun bir adam gelip Mehdi olacak,

-O tarihten itibaren devlet şeriat devleti olacak,

-“Yavudiler” yok olacak,

-Bor kaynaklarını kullanacağız,

-Dünyayı ele geçireceğiz,

-Mars’taki Müslüman kardeşlerimize kavuşacağız

Vesaire vesaire…

ABD “Mars’a nükleer bomba atma” konusu tartışıldı bir ara… Hala sürüyor mu o tartışmalar, bilmiyorum. Ancak “uzun adamın müritleri” bu tartışmalardan haberdar olsaydı, kesinlikle “Mars’ta Müslümanlar yaşadığı içindir.” derdi.

Bu günler de geçecek…