Manisa’da Bölücü Tabela ve OHAL

Güya OHAL ilan edilen Türkiye’de İçişleri Bakanlığının izniyle Manisa iline bir partinin tabelası asıldı. İlk olarak Kürtçe asılan tabela daha sonra tepkiler üzerine “Kürdistan Sosyalist Partisi” olarak değiştirildi. Tabela hala olduğu yerde duruyor. Samimi insanların sinirlerini bozmasın diye resmini buraya koymuyorum.

İlk olarak gelecek olası hamasi tepkilere cevap verelim.

“Manisalı Türkçüler ne yapıyor? O tabela indirilmeli.”

Çoğusu günlük hayatta sıradan bir vatandaş olarak takılıp bu tarz samimiyetsiz insanları muhatap almıyoruz. Türkçülerin geçirdiği sayısız soruşturmaların birine müdahil olmak bir yana dursun, “Aman başım yanmasın.” diyerek bir kenara çekilen bu tipler, çok istiyorlarsa gidip tabelayı kendileri indirebilirler. Ötüken’in yerleşkesinin yolunu dahi bilmeyen, bir tek Türkçünün çayını içmeyen bu kişiler kimdir? Türkçüleri kışkırtmak için bir görevleri var mıdır? Orasını bilemiyorum, fakat biz bir tek Türkçü kardeşimizi iki kişilik provokasyon partilerini basmaya kırk kişi göndererek feda etmeyeceğiz. Kimseye mazlum edebiyatı yaptırmayacağız. Bu tavrımızı beğenmeyen gitsin tabelayı kendi indirsin.

“Siz de Türkçü olduğunuzu söylüyorsunuz ama sadece iktidarı eleştiriyorsunuz. Tabelayı indirsenize.”

Senin iktidarın izin vermiş. Senin iktidarın teşvik etmiş. 15 Temmuz’dan beridir sen demokrasi nutukları atıyorsun. Tabela zoruna gittiyse partine oy vermesene!

Şimdi gelelim siyasi iktidara…

Daha önceki yazılarımda, asker ve polis terörle mücadele eder; siyasiler, basın ve medya ise müzakere eder, demiştim. Dahası, siyasetçiler bu ülke için mücadele eden savaşçıların işini yavaşlatmak ve hatta onları ihbar etmekle kalmaz, aynı zamanda ellerindeki yetkiyi kullanarak terörü teşvik eder.

Türkiye’de OHAL filan yoktur. Varsa terörle mücadele edenlerin işini zorlaştırmak için getirilmiş olsa gerektir. Maksat bu değilse bile siyasetçiler tarafından bu iş terör lehine kullanılmaya çalışılmaktadır.

İktidar partisi de, muhalefet partisi de Kürtçü politikasından vazgeçmiyor. İktidar kayyumun indirdiği Kürtçe tabelaya hümanist ağıtlar yakıyor, CHP’li siyasiler de PKK cenazelerine ya da anmalarına katılmaya devam ediyor. Bu ülkede olsa olsa ciddiyete karşı OHAL vardır. Bir ikinci emre kadar kimsenin ciddi olmayacağı 1938’den sonra başlamış bir OHAL… Kağıt üzerinde birkaç aylık olsa kaç yazar?

“Kürdistan Sosyalist Partisi”…

İsime bak!

Ne bölücülük yönünden, ne ideoloji yönünden, ne söylemleri yönünden, ne mensuplarının nursuzluğu yönünden PKK ile ayrışmayan bu partiyi siyasiler hangi yetenekle terör örgütünden ayırt ediyor acaba?

Orada asılı duran tabela Türkçüler için siyasilerin ne olduğunu göstermesi bakımından milyonlarca ibret vesikasından biridir. Türkçülerin haricinde kalan tüm kitleler için o tabela bir utanç tablosudur. Bunun başka bir izahı yoktur. Cümle alem biliyor ki Türkçülüğün hakim olduğu bir memlekette hainler siyaset yapmaz, darağacında sallandırılır.