Müşriklerin Şirk Siyaseti

AKP iktidarı boyunu aşan ölçüde şirke batmış durumdadır. İktidara yalakalık yapmak, mevkisinde yükselmek için “şerefi” olan mesleğini satmak için yarışa girenler de şirkin siyasetini yapıyor. Şirkin siyaseti en çirkin siyasettir. Aklı işlemeyenleri kullanmak için yapmayacağı şey olmayan bu kitle, ortaya koyduğu tüm söylemlerde haksız olduğu için İslam’ı kalkan niyetine kullanmaktan çekinmiyor. Tabi kılıçtan gelen darbeleri karşılarken kalkan da çiziliyor, yıpranıyor, çatlama noktasına geliyor. İslam’ın bugünkü bunalımının sebebi işte budur.

Yeni anayasa için yürütülen propoganda baştan aşağı rezalettir. Birtakım imamlar camide “Hayır diyenler vatan hainidir!” diyor; tepki gelmeye başlayınca kelime-i şahadete dönüyor. Levent Kırca’ya kızıyorlar ama; onun parodileri aynen yaşanıyor! Filmlerde izlemeye alıştığımız sahtekar tipler camilerde vaaz verip siyaset yapıyor.

En sinir bozucu olanıysa “Şeytan hayır, dedi.” hikayesidir. Utanmadan, sıkılmadan, “Allah emir verdi, hayır demeyi tercih eden şeytan oldu.” diye propoganda yapılıyor. İşte bunun adı şirktir. Atatürk’ün putlaştırıldığını öne sürüp prim yapan tayfa, bugün doğrudan Allah ile Erdoğan’ı eşdeğer tutuyor; ikisinin emrini bir görüyor.

Sorsan, “Ama laiklik geldi, kafir olduk.” derler.

Görünüşe göre laiklerin dininde bir sıkıntı yok. İki cami arasında kalmış beynamaz da değiller. Laik adam ya Müslüman olduğunu ya da olmadığını beyan eder, mesele kapanır. Peki ya bunlar nedir? Laiklik gelince bir tek İslamcılar mı kafir oldu? Demek ki alayı dünden hazırmış…

Yıllardır söylüyoruz. Söylemekten de bıkmayacağız: Müşrik din adamının cemaati de müşrik olur. Türklüğe, Türk milletine en ağır zararı verenler de Müşriklerdir. “Biz meleğiz, evet, dedik; siz şeytansınız, hayır, dediniz.” propogandası da müşriklerin şirk siyasetinden başka bir şey değildir.

Bütün milletimize Kur’an’dan bir hatırlatma yapayım:

“Allah pisliği aklını kullanmayanların üzerine yağdırır.” (Yunus/100)