Necip Fazıl KAZMAKÜREK

Dindar kesmin ve bazı kendini Milliyetçi olarak tanımlayan güruhların saygıyla andığı, üstad benimsediği, izinde olduğunu söyledi Necip Fazıl ismine bir de Türkçü gözüyle bakmak lazım. Gerek geçmiş, gerek günümüz Türkçüleri bu konuda çok yazılar kaleme almış ancak idrak ve utanma yeteneğini kaybetmiş güruhlar, ısrarla bu din taciri, Türk düşmanı ismin gerçek yüzünü görmekten kaçmıştır.

-Necip Fazıl, 1947 ve 1950 yıllarında 2 kez Türklüğe hakaret suçuyla yargınlanmıştır.

-Necip Fazıl, 1960 yılında Atatürk’e hakaret suçundan yargılanmıştır.
Aşağıdaki dizeler Necip Fazıl’ın “Destan” adlı şiirine aittir.
“Tartılan vatana bak, dalkavuk kefesinde!
Mezarda kan terliyor babamın iskeleti;
Ne yaptık, ne yaptılar mukaddes emaneti?
Ah, küçük hokkabazlık, sefil aynalı dolap;
Bir şapka, bir eldiven, bir maymun ve inkılap.”

-Necip Fazıl, kumar borçlarını ve fuhuş masraflarını, Menderes ve DP tarafından sağlanan örtülü ödenek sayesinde kapatmış, karşılamıştır.

-Necip Fazıl’ın “Örtüsüz kadın ya kiralık ya satılıktır.” şeklinde sözü olmasına rağmen, kendi eşi de başı açıktır.

-İBDA-C terör örgütü, çakma üstad Necip Fazıl ve onun çakma şeyhi Arvasi öncülüğündeki “Akıncı Gençler” tarafından kurulmuştur. Örgütün vizyonu, Necip Fazıl’ın “Büyük Doğu” fikrinden beslenmiştir. Necip Fazıl’ın ölümünün 23. yılında, Eyüp Sultan Camii’nden çıkarak, İBDA-C lehine sloganlar atıp Necip Fazıl’ın mezarına yürümek isteyen kalabalıktan 26 kişi gözaltına alınmıştır.

-Necip Fazıl, kitaplarında kürt Said’i ve Dersim İsyanı’nı destekleyen ve öven yazılar kaleme almıştır.

-Ayrıca kürt terör örgütü Pkk’nın lideri Abdullah Öcalan, kitaplarında Necip Fazıl’ın konferanslarına gittiğini ve kendisinden çok etkilendiğini yazmıştır.

-Necip Fazıl’ın haftalık çıkan “Ehli Sünnet” dergisinin yayıncısı, kürt Cüneyt Zapsu’nun dedesi Abdurrahim Zapsu’dur.

-Necip Fazıl, Büyük Doğu’daki bir yazısında “Amerikan politikasını korumakla mükellefiz. Amerikan siyasetini tutmak biricik yol. Amerika’dan nazlı bir sevgili muamelesi görmek biricik dikkatimiz olmalı. Yoksa bir Amerikan bahriyelisinin iki yana açık bacakları arasında mütalaa ettiği kadından ileri geçemeyiz. Dış siyasetimizde Amerikan siyaseti ve iç bünyemizde Amerikanizm politikasını kendimize birbirinden ayrılmaz bir siyaset tekniğine göre ayarlamakta büyük ve her işe hâkim bir mânâ gizlidir.” fikrini beyan etmiş, savunmuştur.

-Necip Fazıl ciddi derecede bir Türkçe düşmanıydı.

-Necip Fazıl, Büyük Doğu’daki bir yazısında, Şehit Kubilay ve Menemen olayını “devlet kışkırtması” olarak görmüş, hem Şehit Kubilay’a, hem Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret etmiştir.

-Necip Fazıl’ın, bir kadın bacağını İsa’nın kör gözleri açan şifalı eline tercih edecek ölçüde putlaştırdığını dile getirdiği bir şiiri vardır. Kumar, alkol ve kadın düşkünü biridir.

Şimdi bütün bunları geçelim. Necip Fazıl’ın ve çakma üstadın savunucuların kalesi olan söze gelelim..

Hayatını Türk ve Atatürk düşmanlığı, kumar, fuhuş, alkol ve kadın düşkünlüğü ile geçiren Necip Fazıl KAZMAKÜREK’in işte o en meşhur sözü..

“Ben geçmişimi dürdüm, büktüm, çöpe attım. Çöpü karıştırmak köpeklerin işidir.”

Burdan çakma üstad Necip Fazıl KAZMAKÜREK ve savunucularına, bir meşhur söz de biz yazalım..

Necip Fazıl’ın o kirli geçmişini karıştırmaya köpekler bile tenezzül etmez. Necip Fazıl’ı anmak, izinden gitmek, üstad kabul etmek isteyenler, bir kazma ve bir kürek ile en yakın çöplükte üstadının izlerini arayabilir..

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrShare on Google+Email this to someone