Neleri Yasaklamayacağız?

Bir fikrin karşısında olanlar öncelikle karşı durdukları fikrin yasaklarını öne sürerler. Bu usul, en temel karşı propaganda metodudur. Türkçülerin karşısında olanlar da bu yola sık sık başvururlar. O yüzden peşinen, birkaç meseleyi açıklayalım.

Televizyon izlemenizi yasaklamayacağız. Televizyonlarda saçma sapan programların olmasını engelleyeceğiz. Magazin haberlerini, izdivaç adı altında kadın pazarlanmasını, suçluların ortaya çıkartılmasını televizyonlarda göremeyeceksiniz. Hem aile hayatınızı hem de toplum hayatını korumuş olacağız.

Ahlaka mugayir diziler izleyemeyecek, faydalı programları takip edeceksiniz.

Haber programlarının laçka, seviyesiz ve yandaş olmadıklarını göreceksiniz. Sunucuların değişen üslubu yerini ciddi, seviyeli, bir sunuculuğa bırakacak. Bir durumu kendince yorumlayıp sunan değil, sadece sizlere nakleden ve yorumu size bırakan haberler izleyeceksiniz.

Gazete okumanızı yasaklamayacağız. Okuduğunuz gazetelerin daha doğru olmasını sağlayacağız. Şehit haberinin yanına, yarı çıplak manken resmi basan yayınlar göremeyeceksiniz. Yandaş, yalancı, güdümlü gazete ve dergi okumayacaksınız.

Moda, güzellik, gençlik, kadın dergisi adı altında yayınlanan, ahlaksızlığı pompalayan neşriyat bulamayacaksınız.

Kitap okumanızı yasaklamayacağız. Okuyacağınız kitapların daha kaliteli olmasını sağlayacağız. Uydurma, yalan, kasıtlı yazılan kitapların basılmasına engel olacağız. Sanat adı altında pazarlanmaya çalışılan ve sapkınca konuları işleyen kitaplar bulamayacaksınız.

Alışveriş yapmanızı yasaklamayacağız. Alacağınız malların yerli üretim olmasını sağlayacağız. Tercihlerinizi yerli olandan yana kullanmanız için uğraşacağız. Alışveriş yaptığınız yerlerde kandırılmanızın, soyulmanızın önüne geçeceğiz.

Eğitim alma hakkınızı elinizden almayacağız. Eğitim kurumlarının daha işlevsel, zengin içerikli, kaliteli olmasını sağlayacağız. Okulun birkaç saat ders anlatılan bir yer olarak anlaşılmasının önüne geçeceğiz. Sistemi düzenleyip, çocuklarınızın daha donanımlı yetişmesini sağlayacağız.

Sinemaya, tiyatroya gitmenizi yasaklamayacağız. Vizyondaki veya sahnedeki gösterilerin içeriğini düzenleyeceğiz. Yine sanat adı altında ahlaksızlık izlemenizi engelleyeceğiz. Bu mecralarda bile faydalı yapımlar izlemeniz için çalışacağız.

İşyeri açma hakkınıza dokunmayacağız. İşinizi düzgün yapmanızı, aynı sektörde çalışanların hakkınızı yememesini ve işyerinizin adının Türkçe olmasını sağlayacağız.

En önemlisi düşünmenizi yasaklamayacağız. Millet yararına olmak kaydıyla beyan edilen fikirler itibar görecek. Ucu dışarıda olan, başka milletlere hizmet eden değil, milli fikirler üreten, millete hizmet eden insanlar olacağız.

Sözün özü Türkçüler dışarıdan hüküm verenlerin iddia ettiği gibi; yasakçı, eski kafalı, aşırı, bir yönetim sergilemeyecekler. Türkçülerin meselesi milletin kalkınmasıdır. Bu uğurda çalışacaklar.