Osmanlı Diriliyor (!)

Çok uzatıp kafa ağrıtmayacağım.

Osmanlı kaftanını sırtına, sarığını da başına geçiren gariban yurttaşım…

Osmanlı hanedanlığı, Doğu Roma devletini alkışlayarak kurulmamıştır. Tam tersine Doğu Roma devletini tokatlayarak kurulmuştur. Hanedan için savaşan komutanlar da alay unsuru değil korku unsuru olmuş, sizin Konstantiniye dediğiniz İstanbul’daki Rum kadınları çocuklarını “Kara Tegin geliyor!” diye korkutarak terbiye etmiştir.

Sen ABD’yi müslüman bir ülkeyi vurdu diye alkışlıyorsun. Senin padişahın Doğu Roma imparatoruna “Sözlerin havada kalmasın.” diyor, gaza geliyorsun. Ertesi gün müslüman memleket güya savaştığınız Haçlılar tarafından bombalanıyor, “Dünya lideri hepinizi hizaya getirdi.” diyorsun. Herkes bir değişik bu aralar ama seninki başka…

Bak, biraz hafızanı zorlaman lazım. Çok değil yani…

Irak işgal edilirken de padişahın alkış tutuyordu. Irak işgal edilirken de “kimyasal” sebepler öne sürülüyordu. Sonra o kimyasalların hangi renklerde olduğunu hepimiz gördük. Müslümanların ölümü üzerine de en fazla edebiyatı siz yaptınız.

Hafızanı o kadar zorlamayacağın bir mesele daha var…

Sayın Caner Kara soruyor: “ABD’nin terörle, teröristle sorunu varsa sizin FETÖ’yü niye vermiyor beyler?”

Yani diyorum ki bak FETÖ var… PKK var… Var oğlu var… Hepsini de alkış tuttuğun ABD besliyor. Suriye’de ölen insan da, Türkiye’de terör yüzüden ölenler insan değil mi? ABD’yi alkışlayan, ABD’nin arkaladığı FETÖ’cü kalkışmadan yana tavır almış olmuyor mu?

Çok şey var da…

Aklını kullanana anlatmak lazım. O sarık sizin beynin sinyal yaymasını engelliyor.