Oyun Parkını Nereye Koyalım?

Anıtkabir’de mozale yakınına çocuk parkı yapılmış. Mantıklı açıklaması mümkün olmayan, milletin kutsal değerlerine saldırı niteliğinde ve yine milletin zekası ile alay eden icraatlara bir yenisi daha eklenmiş.

Çok iyi bildiğimiz gibi, bunların derdi ne park, ne çocuk. Bu hastalıklı zihniyet, Atatürk’ün mezarına bile kinli. Çünkü onların en fazla bir mezar taşı, bir de etrafına çevrilmiş demir korkulukları olacak. Dua ve rahmet okumayı bırakın, beddua okumaya bile mezarlarına gelen olmayacak. Dostun ve düşmanın hafızasına, tarihin en kanlı sayfalarına altın harflerle yazılan “Atatürk” ismi bilinçaltlarını kemirirken, kendi isimleri tarihin en kirli sayfalarında bir kara leke olacak kalacak.

Bu parlak fikir hangi merciden çıktıysa, benim de o merciye bir teklifim var. Bir oyun parkı da meclis kürsüsünün tam yanına kurulsun. Seçim zamanı salıncaktan vaat sallayan, seçilince kaydıraktan milletin kesesine kayan, milletin sırtına kurduğu tahterevallinin bir ucuna kendini, diğer ucuna da yandaşını oturtup ihale kaldıranlar orada eğlensin.

Lafın tamamı aptala anlatılırmış. Kurt kocamış, itin köpeğin maskarası olmuş ama itin duasıyla gökten bir kemik bile düşmemiş..