Süslüman Duyarlılığı

Adnan Oktar, modern alimlerden biri… Çok sayıda kitabı vardır. ABD’de bir enstitünün Darwin karşıtı makalelerini İslam’a uyarlayıp yayımlar. Televizyon kanalı, Silivri’de lüks bir çiftliği, çiftliğinde kedicikleri, ayıcıkları vardır. Hepsi silikonlu, hepsi bakımlıdır. Lüks arabalara binerler, lüks evlerde yaşarlar. Vur patlasın çal oynasın hayatı yaşarlar. Bu şekilde İslam’a hizmet etmeyi tercih ediyorlar.

Adnan Oktar tayfası gelirlerinin İsrail’den, şantaj organizasyonlarından değil kitaplardan geldiğini iddia ediyor.

Cübbeli Ahmet Hoca, Kabe’ye inen melek görüntüsünü gerçek sanan bir alim… “Sidik-i şerif”, peygamberin ağza tükürmesi”, “peygamberin kanının içilmesi” gibi konularda vaaz veriyor. Vaazı sırasında araya Arapça kelimeler sıkıştırarak ayetlerden örnek veriyormuş gibi yapıyor ve bu konuları meşrulaştırıyor.

Yargılandığı davada birinci eşinin ikinci eşini kıskandığını anlatıp milleti güldürürken yazarlık yaptığını ve aylık gelirinin 10 bin TL olduğunu söylüyordu.

Menzil’in şeyhi Abdülbaki Erol, seyit olduğunu iddia eden ve doğru düzgün Türkçe konuşamayan şirk uzmanı bir cahil… Adıyaman’ın Menzil köyünde ikamet eder. Daha doğrusu buranın tıpkı Şeyh Sait’in Tunceli’deki konumu gibi şeyh-ağasıdır. Köyün bütün giderlerini o karşılar. Karşılığında da müritlerinin kendisi ve ailesi tarafından başlarına basılsa bile ses çıkarmamasını ister. Put gibi Allah ile kul arasında aracı görevi görür; o aracı olur ve tövbe aldırır.

Abdülbaki Erol’un başında olduğu Menzil cemaatinin tek seferde herhangi bir yere 1 milyar dolar bağışlayabilecek gücü vardır.

Bunlardan başka; televizyonlarda bir ayda yüz binlerce lira kazanan hocalar, siyasal İslamcılık yapıp binlerce liralık kıyafet giyinip binlerce liralık çanta takan takiyeciler, kendi cemaatine uysallık gösteren veya giren kimselerden başkasını görmeyen, binlerce liralık Osmanlı devlet armalı yüzükleri parmağına resimleri ofisinin duvarına asan metroseksüel çıkarcılar, yine trilyonlar kazanmak için Türklüğün mukaddesatına saldıran dışı yeşil içi kızıl yazarlar vardır.

Daha başka; bu hocaların, siyasal İslamcıların, takiyecilerin, metroseksüel çıkarcıların, yazarların sömürdüğü fakir insanlar vardır.

Son olarak da, İslam dünyasının her yerinde açlıktan kırılan insanlar vardır.

İlk grubun maddi gelir kaynağı ikinci ve üçüncü gruptakiler üzerine edebiyat yapmak ve onları kullanmaktır.

Süslüman başka Müslüman başkadır. Bu ayrımı iyi anlayın.