Tatlıcı Ali Amca ve Halep’li Çocuk

Dün vicdanı olan herkesin yüreğini sızlatan görüntüler izledik. Tatlıcı Ali diye bilinen sakallı, takkeli, klasik bir AKP seçmeni, Osmanlı aşığı görünümlü bir amcamız evinde eline bakan beş boğazı doyurabilmek için bastonuyla sabahtan akşama kadar tatlı satarak helal kazanç derdine düşmüş.

Tabelalarıyla kaldırımı işgal eden mağaza sahiplerine diş geçiremeyen, kaçak teraslarında sosyetenin popicanlarına günde binlerce liralık “hot chocolate mocha” satan kafe sahiplerine “ağabey” çeken, belediye başkanına ve amirlerine tüm vücut yıkama yağlama yapan ama gariban gördüğünde de kendini genelkurmay başkanı sanan bir grup orospu çocuğu zabıta dün bu gariban amcamızın üç kuruşluk kazancını sağlayacağı kırık dökük tezgahına göz dikmiş. 9-10 tanesi toplanmış sanki vatanı kurtarırcasına adamı alt etmeye çalışmışlar, bunu yaparken de Çinli kahpelerin hakkından gelemediği bahadırları zehirlemeye kalkması gibi biber gazıyla amcaya müdahale etmişler.

Bu adam her ne olursa olsun, ister kandırılmış bir AKP seçmeni olsun, ister bilinçli bir şekilde inanmış olsun; kendisi bizim büyüğümüz, milletimizin bir ferdi ve helal kazanç peşinde koşan, ona buna dilenmeyen, maaşını ödediği memurlar tarafından mağdur edilmiş bir soydaşımızdır.

Kaldı ki bu denli ekmek derdine düşmüş adamın da vereceği en büyük zarar 4 senede bir gidip oy vermesidir ki bunu memleketin %90’ı yapıyor (üstelik kendisinin 15 Temmuz’da FETO’cu askerlere karşı koyarken bir kurşun yediği de iddia ediliyor).

Duyarlı soydaşlarımızın bu işi gündemden düşürmeyerek, belediye görevlilerini sonuç alınıncaya kadar protesto ederek bu şerefsiz köpekleri ekmek paralarından etmek için çabalamaları gerekmektedir. İşte o zaman adalet tecelli edecektir.

Halep’li Çocuk:

Bugün bir video gördüm. Tam tarihini bilmesem de muhtemelen yakın zamana aittir diye düşünüyorum. Vurulan babası son nefesini verirken 10 yaşlarında bir çocuk “Allahım sabır ver, baba ölme nolur, sana çok teşekkür ederim her şey için, baba ölme…” diye feryat ediyordu.

Vatanındaki tehlikelerden dolayı, ülküsü uğruna, milletini, devletini kurtarmak adına savaşan ve bu uğurda ölümü dahi göze alıp ölen bir vatansevere biz her zaman saygı duyarız. Soydaşlarının ekseriyeti gibi kuyruğunu kıstırıp kaçmayan, kardeşleri vatanlarında ölürken kendileri Türkiye’de sahillerde güneşlenmeyen, parazit gibi yaşamayan, trafikte el açmayan, fuhuş yapmayan tüm Suriyelileri sevmiyoruz herhangi bir muhabbet beslemiyoruz ama onlara saygı duyuyoruz.

Saygıyı hak eden insanların bollaştığı bir dünyada yaşam çok daha anlamlı olacaktır.

“Tanrı düşmanın bile hayırlısını nasip etsin” derler ama bize denk gelen etekliler, çoluk çocuk katledenler, Kuran kursu hocası gibi görünüp bomba imal edenler, turist öldürenler, okul patlatanlar…