Tetikçilere de Dokunulsun

Bir FETÖ mensubunun kripto durumuna girmesi, onun görmezden gelinmesiyle gerçekleşir. Geçmişte birçok kimsenin cemaatle ilgili olumlu ifadeleri olmuştur. Her olumlu ifade kullananı elbette bu örgüte mensup sayamayız. Ancak bu örgütün tetikçiliğini yapanları, örgütün devlet içine sızan mensuplarından aldığı bilgi ve talimat doğrultusunda gazetelerde yazı yazanları, televizyonda bağırıp çağıranları ne yapacağız? Ergenekon davasıyla ilgili onlarca kitap yazıp paraları cukka edenleri unutacak mıyız? Bunlara dokunulmayacak mı?

Cemaatin baş tetikçiklerinden Emre Uslu, Fenerbahçe’ye yapılacak şike operasyonundan Türkiye’de gerçekleşen darbe girişimine kadar her şeyi önceden biliyor ve buna göre tweet atıyordu. Tabi ki bu herif ileri görüşlü değil… Her cemaatçi gibi torpile muhtaç bir zavallı… Bu bilgiler ona devlet içine sızmış cemaatçiler tarafından gönderiliyor, o da ya birilerini tehdit ediyor ya da üstün gazetecilik (!) örneğiyle olacakları önceden haber veriyordu.

Ali Bayramoğlu… Şamil Tayyar… Rasim Ozan Kütahyalı… Nagehan Alçı… Fehmi Koru…

Rasim Ozan’ın vaktiyle yazdığı yazıları, televizyondaki beyanlarını biliyorsunuz zaten. Fehmi Koru, her zaman cemaatin “üst kat” adamıydı. Şamil Tayyar’ın “Cemaat ile Hükümetin arasını bozmaya çalışıyorlar.” uyarılarını hatırlatayım. Ali Bayramoğlu da zamanında kendisine sızdırılan -doğru veya yanlış- bilgiler sayesinde birilerini tehdit ediyordu. Tam dönememiş olacak ki Yeni Şafak’tan ayrılmak zorunda kaldı.

Yeterince tanımıyor olabilirsiniz…

Tamamının cemaati öven ve destekleyen beyanlarına, kitaplarına, yazılarına çok küçük bir çaba karşılığında gazete, televizyon ve dergi arşivlerinden ulaşabilirsiniz.

Kiminin vekil kiminin de yazar olmasını filan geçin. Her biri cemaatin asıl karakteristik özelliği olan takiyeciliği son derece güzel bir şekilde uygulayan bu tetikçilere de dokunun.