Turancı Dernekler Federasyonu

Geçtiğimiz hafta itibariyle Genç Atsızlar Teşkilatı’nın mensubu olan derneklerin bir araya gelmesi ile Turancı Dernekler Federasyonu kuruldu. Dergi temsilciliklerinden, üniversite yapılanmalarından bir üst seviyeye geçerek dernekleştik. Geçen hafta da bunun da üzerine çıkarak federasyonumuzu kurduk.

Kutlu olsun.

Bazen fayda getirmese de ilerlemek veya faydasız ilerlemektense yerinde kalmak iyidir. Biz faydalı ve gerekli bir ilerleme olarak gördüğümüz dernekleşme ve federasyon kurma planlarımızı hayata geçirmeye karar verdik.

Atsız’ın fikri temellerini attığı, Caner Kara’nın teşkilatını oluşturduğu Türkçülük hareketi artık Kemal Önalır’ın liderliğinde farklı bir boyutta Türklüğe hizmetlerini sürdürecektir. Bu süreçte herkesin fikirleri alındı, istişareler yapıldı ve nihayetinde alınan kararlar neticesinde bu günlere gelindi.

Türkçülüğü daha da ileriye taşıyarak milletimizin hastalıklarına çare bulmaya bundan sonra da devam edeceğiz. Ancak, bu demlenme sürecinde de her basamakta olduğu gibi beklenmedik olaylara, ihanetlere hazırlıklıyız. Her yükselişle birlikte o yükselişe adapte olamayan kişiler mutlaka olacaktır.

Türkçüler olarak yapmamız gereken ise tek yumruk olarak fitne ve fesada yer vermeden bu yeni sürece kendimizi ve teşkilatlarımızı alıştırmak olmalıdır.

Her şeyi çok bilen, dışarıdan bizim yaptıklarımıza burun kıvıran, oturduğu yerden eleştiriler yapıp etliye sütlüye karışmayan Cihangir milliyetçileri bir zahmet derneklerimize gelip elini taşın altına koysunlar ya da daha iyisini kendileri yapana kadar bizim yaptığımıza saygı duysunlar.

Tarihin ilk Türkçü Federasyonunu kurmak bizlere nasip olmuştur. Bundan sonra da çizgimizden çıkmadan, siyaset virüsüne bünyemizde yer vermeden, değerlerimizi koruyarak gelişmeye ve Türk Milletinin bünyesinde bulunan mikroplarla savaşmaya devam edeceğiz.

Herhangi bir siyasinin veya bir partinin arka bahçesi olursak,

Irkçı ve Turancı duruşumuzdan taviz verirsek,

Davamızı şahsi menfaatleri için kullananları aramızda barındırırsak,

Akıl ve bilimden uzaklaşırsak,

Bilinsin ki bu temiz çatı kirlenmeye başlamıştır. 5 kişiyken de 5000 kişiyken de söylemlerimiz, değerlerimiz hep aynıydı; 50000 kişi olunca da aynı olacaktır.

Tanrı birliğimizi daim kılsın.


“Türkçüler, dayanışmalı yaşamaya mecburdur. Dayanışma, az kuvvetle çok iş görmenin tek ve değişmez çaresidir. Dayanışma olmayan yerde, için için bir çekişme var demektir. Türkçü, ülküdaşları ile olacak bir geçimsizliğin ülküye zarar getireceğini bilir.”

Atsız, 1950

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrEmail this to someone