Türkçüler Türklerle Mücadele Ediyor (!)

Türkçüler bugün toplumun genel nüfusuna oranla küçük çapta görünse de entelektüel çevreleri dikkate alırsak oldukça hatırı sayılır bir niteliğe sahiptir.

Üreten, düşünen, sorgulayan, mücadele eden bir gençlik var ortada.

Geçmişin külleriyle yeniden Türkçülük “od”unu yakan Genç Atsızlar yarınlara koskoca bir şanlı ve şerefli miras bırakacak.

Bırakacak diyoruz ama bu hiç kolay olmuyor ve olmayacak. Bunun farkındayız ve aklımızın bir köşesinden de asla çıkarmayacağız.

“Türklüğe” ve “Türk milletine” hizmetten başka bir amaç taşımayan Türkçülerin en büyük mücadele alanı ise yine kendi milletidir.

Türkçüler Türk milletine Türkçülüğü savunur durumdadır. İçindeki hainleri dost görebilen ancak Türkçülerin “gerçekçi” uyarılarını görmezden gelen koskoca bir toplum ve bu topluma karşı duran Türkçüler.

Dün de öyle değil miydi? Ne diyordu Bilge Kağan: Türk milleti, tokluğun kıymetini bilmezsin. Açlık, tokluk düşünmezsin. Bir doysan açlığı düşünmezsin. Öyle olduğun için, beslemiş olan kağanının sözünü almadan her yere gittin. Hep orda mahvoldun, yok edildin.

Türk milletine “pişman ol” diyen Bilge Kağan milletin disiplinsizliği yüzünden bağımsız Türk elinin kötü duruma girdiğini söylüyordu. İşte Türkçüler de Bilge Kağan’dan farklı düşünmüyor.

Acunun bir düzeni olsa gerek doğru azınlıkta, yanlış çoğunluktadır. Ancak yine buna rağmen azınlık çoğunluğu peşinde sürükleyebilmektedir.

Birinci Dünya Savaşı’nın ardından yurdumuzun işgal edilmesiyle birlikte İstiklâl Mücadelesi’ni bir avuç yürekli Türk başlatmıştır. Mücadeleye başlarken birçokları bunun doğru bir durum olmadığını savunmuştur.

Dünden bugüne oldukça az kişi inandığı gerçekler uğruna içinde bulunduğu toplumla tersleşmeyi göze almıştır. Ancak buna rağmen toplumların az da olsa ilerlemesine bu kişiler öncü olmuştur.

İşte Türkçüler, inandıkları gerçekler uğruna içinde bulunduğu toplumla tartışmaktadır.

Yine de buna rağmen canından aziz bildiği milletini incitmemektedir.

Tarih yine Türkçüleri haklı çıkaracak.