Türkiye’yi teröre yedirmeyelim!

Fetullahçı yapılanmanın gerçekleştirmek istediği darbe sonrasında yaşananlara karşılık geçtiğimiz günlerde ülkenin her noktasına asılan afişleri görmemek mümkün değil.

“Biz milletiz Türkiye’yi darbeye, teröre yedirmeyiz” yazılı afişler açık hava reklâm panolarında, otobüslerin bilgi ekranlarında, televizyonlarda ve sanal ağda karşımıza çıkıyor.

Fetullahçı yapılanmanın Türkiye için ne denli bir tehlikeye sahip olduğu bizim için yıllar öncesinden beri aşikâr ancak bu tehlikeyi bugün keşfedenler bu yapıya karşı bir mücadele başlattı. Bu mücadelenin doğruluğuna inandığımız kadar bunun bu kadar geç fark edilmesini de sonuna kadar eleştiriyoruz.

Bugün bu örgüte karşı ciddi bir mücadele başlatıldı. Yaşamın her noktasına giren bu örgütün temizlenmesi için dört koldan mücadele sürdürülüyor. Ancak takıldığımız ve anlam veremediğimiz bir nokta daha var. Afişlerde de yer alan “Türkiye’yi teröre yedirmeyiz” kısmı. Burada yalnızca Fetullahçı örgütün “terörü” kast ediliyorsa büyük bir eksiklik var demektir. Ülkemiz yıllardan beri PKK terörüyle de mücadele ediyor.

Biz bu ülkeyi asla ve asla birtakım örgütlere ve emperyalist köpeklere yedirmeyecek Felâh-ı Vatan’ın bugünkü temsilcileri olan Türk vatanperverleri Fetullahçı örgütle yapılan mücadelenin aynısının PKK için yapılmasını istiyoruz! Bu mücadele için ne gerekiyorsa destek olmaya da hazırız! PKK dağda, PKK şehirde, PKK üniversitede, PKK kitapçılarda… Türkiye’yi darbeye yedirmediğimiz gibi teröre de yedirmeyelim.

Birkaç gün önce bir ikinci el kitap satıcısı bir arkadaşla konuştum. Sivil polis olduklarını tahmin ettiğin birkaç kişinin dükkânına gelerek “Fetullah Gülen kitabı var mı?” diye sorduğunu söyledi. Gülen’in kitaplarına yasaklar getirildiğini ve kitap satışı yapan internet sitelerinden FETÖ’nün lideri olan Gülen’in kitaplarının kaldırıldığını gördük. Evet, yapılmalı. Tüm örgütlerle bu şekilde mücadele edilmeli. Ama PKK’ya karşı da aynı mücadele verilmedikçe bu işte samimî olamayız.

Buradan ihbar ediyorum. Bildiğim, İstiklâl Caddesi’nde bulunan “Sahaflar Çarşısı”ndaki bir veya birkaç kitapçı, Kadıköy’deki bir veya birçok kitapçı PKK terör örgütü propagandası yapan onlarca kitap satmaktadır. Bu kitaplar terörün kanlı planlarını ve propagandasını yüzlerce sempatizanına aktarmaktadır. Bu mürekkeplerden beslenen alçak vatan hainleri ise üniversitelerde Fırat Çakıroğlu’nu şehit etmektedir. İkinci el kitapçılarda Fetullah Gülen’in kitaplarını arayan yetkililer lütfen PKK kitapları için de aynı tavrı sergilemelidir. Hatta her iki örgütün kitaplarını satanlar hakkında “suça iştirak etmek”ten gereken işlemler yapılmalıdır.

Özellikle üniversitelerde FETÖ’cü ve PKK’lı sözde öğrencilere burs yardımı yapan iş adamı, kurum, kuruluş, dernek, vakıf, her türlü odaklar bulunmalı ve o öğrencilerle birlikte onlar da hak ettikleri cezayı almalıdırlar.

Evet, Türkiye’yi teröre yedirmeyelim!