Vatansızlar!

Bugün, Kayseri’de 3 Suriyeli vatansız ile bir Türk genci, ‘Yan bakmak’ sebebiyle kavga etmiş, Suriyeli vatansızlar Türk gencini defalarca bıçaklayıp öldürmüş. Kavgayı ayırmaya gelen bir diğer Türk vatandaşı ise bıçak darbelerinden nasibini almış ve ağır yaralanmış.

Hayatını kaybeden gence Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralanan vatandaşımıza da acil şifalar niyaz ederim. Mağdurların ailelerine ise Allah sabır versin.

Fakat!

Bu olaydan sonra Suriyeliler konusunda rahatsız olanlar, isyan edenlere, kızanlara, sinirlenenlere, mağdurların ailesini ve yaralımızı ziyarete gidecek olan siyasetçilere bir çift lafım var.

Bugün vatansızlar tarafından öldürülen genç, Suriyelilerin katlettiği ilk kişi değil. Aylardır devam eden, baştan sona kaç kilometre olduğu bile belli olmayan El-Bab şehrinde tıkanan Fırat Kalkanı operasyonunda 60’dan fazla gencimiz hayatını kaybetti.

Bu şehitler sizin şehrinizde değil de daha önce adını bile duymadığınız bir yerde sessizce ölüyorlar diye mi tepki göstermediniz?

Mazot, benzin, sigara artık sıradan oldu. Delik deşik olan sınırlardan tonlarca patlayıcı, binlerce mermi, sayısız terörist geçti. Ülkede bomba patlamayan şehir kalmadı. Suriye iç savaşı başladığından beri binlerce insanımız bu saldırılarda öldü.

Bu bombalar sizin şehrinizde patlamadı, sizin sevdikleriniz zarar görmedi diye mi ses çıkarmadınız, tepki göstermediniz?

Çok uzun zaman önce değil, geçen yıl Konya’nın Beyşehir ilçesinde ‘Köpeğe tekme atmayın’ dediği için Suriyelilerin öldürdüğü Mehmet Bayraktar’ı ne çabuk unuttunuz? Gaziantep’te yaşayan 62 yaşındaki Ömer Timuçin’i hatırlıyor musunuz? Hatırlatayım, Suriyelilerin kaldığı bir evde ölü bulundu.

Rahmi, Halime Kayacuk çiftini hatırlıyor musunuz peki? Onlar da Karabüklü. Mandıralarında çalışsın diye 3 tane Suriyeliyi iş aldılar. Besle kargayı oysun gözünü, lafı hükmünce olay yaşadılar. 62 yaşındaki Rahmi Kayacuk’u sopalarla döverek öldürdüler.

Kemal Varıcı’yı hatırlayan var mı? İstanbul Kasımpaşa’da otopark işletiyor, yalnız yaşıyordu. Acıyıp evine aldığı Suriyeliler, 70 yaşındaki adamı boğarak öldürdü.

Bu olayların sayısı artar gider.

Peki, bu mesele tek boyutlu mu? Sadece canımıza mı kast ediyorlar?

Hatay’da fuhşun bedeli 5 lira. Yanlış falan okumadınız. Torba tutan Suriyeliyi dövüyorsunuz, 2 gün boyunca nezarette kalıyorsunuz. Canımızdan daha kıymetli olan ahlakımızı yok ediyorlar. İnanmayan gidip Hatay’ın Serinyol ilçesini gezebilir.

Sınır diye bir şey yok. Kaçakçılık yapmalarını geçtim, bu kaçak malları sattıkları dükkânları var. Haydi dükkanı da geçtim fabrika açan Suriyeli var. Üstelik sorulduğu zaman ‘Yanımda yabancı (Türkleri kast ediyor) çalıştırmıyorum’ diye cevap verenleri var. Kayıt dışı çalışma, dilencilik, soygunculuk, dolandırıcılık ne ararsanız bunlarda. Bunlara yaptığımız masrafla ve bunların ekonomiye açtıkları yaraları kapatmakla memleketin dış borcunu ödüyoruz.

Türklerin vergisiyle açık duran, Türk çocukları eğitim alsın diye kurulan üniversitelere Türk çocuklarının girdiği sınava girmeden yerleşiyorlar. Türk çocuğu 400 lira, onu da geri ödemek kaydıyla, kredi alıyor, bunlara 3 katı para ödeniyor. Türk çocukları kullansın diye üniversiteye malzeme alınıyor, Suriyeliler öncelikli kullanım hakkına sahip oluyor.

Hastahaneye gidiyorsunuz, hepsinin peşinde 3-5 tane enik, o poliklinikten diğerine koşturup duruyorlar. Aymazlığa bakın ki çeneleşmekten, kavga etmekten de geri durmuyorlar.

Sonuç?

Suriye’ye çöken Rusya, Kuzey Suriye’yi alan Kürtler, şehit olan, şehrinde katledilen, ahlak ve ekonomisi çöken Türkler.

Sebep?

Biz Ensar’ız onlar Muhacir. (……..) Noktalı kısmı istediğiniz gibi doldurabilirsiniz.

Bakın kardeşim; ‘Türk yurdunda Türk çocuğu istediği adama istediği gibi bakar, hiçbir vatansız da sebep soramaz’ diyoruz, ‘Kafatasçı’ diyorsunuz.

‘Türk yurdunda köpekleri bile sahipsiz değildir, Türkler hayvan sever millettir, nitekim Suriyelilere muhabbetleri de buradan gelir, bu ülkenin köpeğine hiçbir vatansız eziyet edemez’ diyoruz, ‘Dinsiz’ diyorsunuz.

‘Bunlar vatansız, savaşacak durumdayken bizim yurdumuzda AVM koridoru aşındırıyorlar, kadınlarımız rahatça sokağa çıkamıyor’ diyoruz, ‘Cani’ diyorsunuz.

‘Bunlar asalak, acımayın, ev-iş-aş vermeyin, kaybedecek bir şeyleri yok, 3 kuruş için canınıza kast ederler’ diyoruz ‘Vicdansız’ diyorsunuz.

Zaten sizin bütün havanız Türk evlatlarına. Elin oğlu çıkıp; ‘5 milyon Suriyeli getirdim, 10 milyon daha getireyim mi?’ diyor, bağıra bağıra ‘Evet’ diyorsunuz.

Birinizde çıkıp, ‘Yahu reis, sen bunların okumuşu var diyorsun ama 5 sene oldu hala bir tanesinin iki taşı üst üste koyduğunu göremedik. Avrupa para yollayacaktı, o iş ne oldu?’ diye soramıyorsunuz.

Sizin aklınız tutulmuş. Bu vatansızların yaptığı az bile.