Y-CHP’nin İtirafına Kısa Bir Teşekkür

Yıllar yılı oy toplamak için insanları “Atatürk” üzerinden aldatan CHP’nin Gençlik Kolları teşkilatından nihayet beklenen “resmi” itiraf geldi: “Biz de Seyit Rıza’yız.”

Sorun değil. Biz de Mustafa Kemal’iz. O yüzden genç Seyit Rızalar urgan gördüğü yerde kaçacak delik arasın.

Ben özellikle Türkçüler adına Y-CHP’ye teşekkür etmek istiyorum. İnönü’den beri yemediği halt kalmayan, Bozkurt’u faşizm simgesi haline getiren, Atatürk’ü toplumun nefret edeceği bir kişilik olarak tanıtmaktan başka hiçbir şey yapmayan, Suriye sınırında Türkmenleri değil Kürtleri görmek isteyen, PKK’nın siyasi uzantısı HDP’ye sahip çıkan, HDP’yle “birlikte iyi sallayan”, Türkçülük düşmanı, milletin “dinsiz, imansız, ırksız, vatansız” olarak tanımladığı, bilinçli şekilde uyguladığı “bilinçsiz muhalefet” anlayışı yüzünden AKP’nin iktidarda kalmasının baş aktörlerinden olmuş bu partiyi yıllardır anlatmaktan dilimizde tüy bitmişti.

Meclise gelene kadar “Atatürk’ün partisinde birleşelim.” çağrıları yapan, her seçimden sonra da Atatürk’ün karşısında cephe açan bu iç mihrakı iyi tanıyın, iyi araştırın.

Atatürk’ün ülküsünde birleşemeyen adam, partisinde birleşme teklifi yapıyorsa, orada zaten rant vardır. Bu samimiyetsizlik sebebiyle de CHP yıllar öncesinden kendini teslim ettiği PKK’nın gençlik kolu gibi çalışmaktadır.

Muhtemelen “O zaman hangi partiye oy verelim?”, “O zaman siz parti kurun da oy verelim.” papağanları çıkacaktır. Parti kurmuyoruz, PKK’ya mı oy vereceksiniz? PKK’ya da olsa oy vermek bu kadar kutsal mı? (Oy) vermenin bu kadar meraklısı olmayın.

Sizin siyaset üstünde bir etkiniz yoktur. Siyaseti ve sizin oy vereceğiniz partiyi, onların bağlı olduğu uluslararası sömürgeci-kapitalist oluşumlar belirler. Siz sadece figüran olursunuz. Ülkenizi yönetmek ya da ona hizmet etmek istiyorsanız, toplumcu bir anlayışla maddi ve manevi tüm sorumluluklarınızı yerine getirin. Toplumun gönlünde iktidar olmak, Ankara’nın göbeğinde kukla olmaktan yeğdir.

Kukla gösterisi bittiğinde, bütün kuklalar aynı sandığa konuyor. Perdedeki kavgaya aldanmayın.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrEmail this to someone