YPG’de İngilizler: Bob Crow Taburu

1916 yılında İngiltere ile Fransa’nın bir araya gelerek imzaladığı Skyes-Picot Anlaşması geçerliliğini yitirdi. Ortadoğu’nun özellikle petrol bölgelerini İngiltere ve Fransa devletleriyle pay eden anlaşma dolana kadar başta İngiltere olmak üzere pek çok emperyalist güç bu anlaşmanın kaymağını yedi. Ancak anlaşmanın geçerliliğini yitireceği tarihe kadar “barış güvercini” gibi görünme ihtiyacı hisseden bu ülkeler, sürenin dolmasına yakın birbiriyle tıpkı 1. Dünya Savaşı öncesinde olduğu gibi sömürge yarışına girdi. 2015’ten itibaren savaş iyice kızıştı.

Bu devletler bölgeye doğrudan asker göndermekten çok ordularının paravan şirketi gibi çalışan güvenlik şirketlerine yöneldi. Daha önce bu şirketlerden biri olan Blackwater’ı yazmıştım. Bu şirketlerin yanında bir de (sözde) özel kuvvet askerleri terör örgütleri içinde taburlar oluşturmaktadır. IŞİD’in içinde Kraliçenin özel kuvvet mensubu askerleri olduğu bilinen bir gerçektir. Aynı şey PKK ve onun Suriye uzantısı PYD-YPG için de geçerlidir.

Türkiye’nin Cerablus’a girmesiyle beraber Batı dünyası da şoka girdi. Zira 15 Temmuz’dan itibaren ciddi bir tasfiye süreci yaşayan ve morali düşen TSK’nın Cerablus’a girmesi durumunda harekatın haftalar süreceğini öngörüyordu. Cerablus’a 1 günden daha kısa sürede giren Türk askeri, YPG’nin içindeki İngiliz taburunu da panikletti.

YPG’nin içindeki İngiliz taburunun adı Bob Crow’dur. Tabur, Irak ve Afganistan’da görev yapmış eski İngiliz özel kuvvet mensuplarından oluşmaktadır. Ayrıca taburda İrlandalılar da bulunmaktadır. Önceleri Afganistan’a ölümler eken katiller, bugün özgürlük savaşçısı olduğunu iddia etmektedir. O özgürlük savaşçılarından (!) Macer Gifford, davasında o kadar samimi ki TSK’nın Cerablus operasyonu sonrasında şunları söylüyor:

“Türk askeriyle savaşmak istemiyorum. Neticede terörist olarak ölebilir veya terörist olduğum gerekçesiyle tutuklanabilirim.”

macergifford2 Macer-Gifford-Rex macergifford

Özgürlük savaşçısıymış…

Bu tarz taburlar, TSK’nın öncelikli hedefi olmalıdır. Keza PYD ve IŞİD içinde bulunan taburlar ve benzerleri, Güneydoğu ve Doğu Anadolu’da gerçekleştirilen terör saldırılarına katılmakta, çok sayıda şehit vermemize neden olmaktadır. Hemen hepsi özel kuvvet askeridir. Muhtemelen Tendürek’teki saldırılarda da bunların parmağı vardır.

ypgsaflarınsavaşan YPG saflarında İngiliz özel kuvvetleri.

Adını kapitalizmin kölesi olduğu halde sözde mücadeleci biri gibi tanıtılan İngiliz sendikacı Bob Crow’dan alan tabur, Haçlı psikolojisiyle motive ediliyor. Hatırlayın: Blackwater’ın kurucusu Erik Prince da katı bir Haçlı askeridir; bunu gizleme gereği de duymamaktadır.

Bob Crow taburunun mevzilendiği yer, IŞİD’in başkenti olan Rakka’ya 30 km. uzaklıktadır. Güya tabur burada IŞİD’e karşı savaşmaktadır. Gerçekte ise kurulmak istenen sözde Kürt devletinin Akdeniz’e açılması için IŞİD içinde görev yapan İngiliz ajanlarla paslaştıkları açıktır. Ayrıca Bob Crow taburu, yine İngilizlere ait olan “Uluslararası Özgürlük Taburu” birimi olarak görev yapmaktadır.

Adını sendikacıdan alan tabur, bu yolla kendini özgürlük savaşçısı sosyalist kimliğiyle lanse etmeye çalışmaktadır. Elbette bu yalandır. Sosyalizm, İngiliz’in üstüne geçirdiği kılıftan başka bir şey değildir. O taburdaki hiçbir İngiliz askeri de sosyalist romantizme inanmamaktadır. Hatta hırtlar da o romantizme, sözde Türk olup sosyalizm gibi milli olmayan düşüncelerin etkisiyle inanan ahmaklar kadar inanmıyor. Nasıl inansınlar? Bütün dünyanın istihbarat teşkilatlarıyla tanışıp kucağına oturdu hepsi…

crow Bob Crow

Denizcilikveulaşımişçileri Ağustos ayında grev yapan Crow’un sendikasına, İngilizlerden mesaj…

Taburun bir de simge ismi var: Dean Carl Evans. Geçtiğimiz günlerde Menbiç’in kurtarılma operasyonunda geberdi. Dişi maymun sürüsünün ardından kendini parçaladığı Evans, taburun en etkili üyesi Macer Gifford’un arka planda kalmasına yaramaktadır. Yine bu şerefsizin aracılığıyla Londra’da da yoğun propaganda yapılmaktadır. Mesela Dean ve Eric adında iki geberik İngiliz’i anmak için 28 Ağustos 2016’da, saat 3’te, “Halkevi” adı verilen yerde toplantı gerçekleştirildi. Ayrıca Macer, YPG içindeki ABD’liler ile de irtibat halindedir.

DevanEvans23Ağustos Geberik Evans.

Tüm bunlardan başka, İngiliz özel kuvvetleri, YPG’ye danışmanlık yapmaktadır. Emperyalist ülkelerin YPG’ye desteği ortadayken Türkiye’de hala bunları savunan sözde anti-emperyalistler vardır.

Gerçek şu ki yönünü Türk’ten, Türklerin atayurdundan başka yöne çeviren Türk değildir. Batılıların Haçlı zihniyetiyle yaptıkları Türk düşmanlığı her yönüyle aşikardır. Öyleyse Türk’e düşen görev Baybars’ın, Kılıçarslan’ın yolunu takip etmektir. Hala Batı hayranlığı yapanları aşağılayın, yanınızdan uzaklaştırın.