Yüzsüze Bak!

Kürtçü partinin Muş milletvekili, İzmir-Bursa ve Trabzon-Samsun hattında tehlikeli şeyler olduğunu söylüyor.

Bursa’da ülkücülerin kürtlere saldırdığından dem vuruyor.

Birisi çıkıp da demiyor ki “ulan hırbo! sen kendi seçim bölgenle ilgili birşey bilmiyor musun?”

Bdp’nin oy aldığı bölgelerden daha mı tehlikelidir bu şehirler?

Bu sayılan şehirlerde bir tehlike varsa; o da sadece o kürtçü gibiler için var.

O kürtçü gibilere, bu saydığı şehirlerde ne oy var, ne selam!

Hak ettikleri muamele var.

Milletvekili seçile bildikleri şehirler; bu gibiler yüzünden mısırın koçanı gibidir. Mısırın kendisine salyalarını akıtırken, olsa olsa ulaşamadıkları ciğere pis diyebiliyorlar.

Bursa-İzmir hattı, Trabzon-Samsun hattı onlar için tehlikelidir elbette.

Kaldırım taşını, üzerine basmak için kullanır buraların insanları. Söküp atmak için değil.

Çöp tenekesini çöp atmak için kullanır; patlatmak için değil.

Buraların insanları, orman yakmaz, ağaç diker.

Altından geçtiği bayraktan gocunmaz, yan gözle bakmaz.

Buraların insanı için milli semboller gurur kaynağıdır; onun gibilere batar.

Uzatmak mümkün ama kısa yoldan söyleyelim; o kürtçünün tehlikeli dediği bölgenin insanı, aynaya bakınca yetmiş iki ceddine lanet etmez. Sadece yaşantısı, ahlâkı, samimiyeti değil, eli yüzü bile o kürtçünün bölgesinden düzgün insanların hattıdır o hatlar.

Bu kürtçüye cevap veren; milliyetçi partinin vekili, hiç konuşmasa daha anlamlı olurdu.

Çıkıp, “senin seçim bölgende tuvaleti biz öğrettik ulan” demediği gibi; “Bursa’daki olaylarda bir tek ülkücü varsa istifa ederim ” diyor.

Sölzerinin devamında, kürtçünün savunduğu kitleden de bahsediyor ayrıca. Silahsız ve sivil bir Türk’ü öldürdüklerini, çocuklarının yetim kaldığını anlatıyor.

Bu türlü eli kanlı, gözü kanlı, soyu bozuk bir kitleye, bir tane ülkücü saldırmışsa, onun adına nefs-i müdafaa denir. Ülkücüler ne zamandan beri bu türlü hareketleri utanç sayıyor da onların oylarıyla vekil olmuş adam ispat edilirse istifa edeceğinden dem vuruyor.

Tek tek resim gönderip, “hadi bakalım” demek mümkün ona ama meclis arkadaşı olan kürtçüye dua etsin! Biz o türlü hareketleri şeref sayacak kadar şerefsiz olmadık hiçbir zaman.

Özetle;

O kürtçü vekil ve arkadaşları, kendi seçim bölgelerine baksın önce. Onun tehlikeli dediği hatlarda bir tehdit varsa; o da kendi seçim bölgelerinde açlıktan ölmemek için gelip 50 nüfus bir harabede yaşayan kardeşlerinin yarattığı salgın hastalık tehditidir.

İzmir-Bursa ve Trabzon-Samsun hattında olanlar da tehdit falan değil; bir milletin şerefli evlatlarının, her şeye ve herkese rağmen varlık mücadelesidir ve hangi soysuzun zoruna giderse gitsin; meşrudur!

Caner KARA