Dönek Erem’in Karın Ağrısı

Ergenekon davası sürerken, cemaat yanlısı ya da doğrudan cemaate ait gazetelerde şu başlıkları sıklıkla görmüşüzdür: “Kemalizm devri bitti”, “Kemalizm’e kapılar kapandı”.

Kemalizm üstünden propaganda yapılsa da hedef her zaman Türklük ve Türkçülük olmuştur. Gerçi biten devir cemaatin devri olunca işler değişti ve cemaat denilen ahtapot bütün kollarıyla Atatürk’e sarılmaya kalkmıştır.

Cemaatin kendini devlet sandığı dönemden birçok “dönek”, Sabetay gibi kendini gizlemeye ve önceleri açıktan yaydığı zehrini gizliden yaymaya başladı. Ergenekon davası sırasında insan israfı zekasızlar tarafından öne sürülen birtakım alçakça iftiralar, hala bazı dönekler tarafından Türkçülere yöneltiliyor.

Bu döneklerden biri daha önce de yazdığım Erem Şentürk…

Diriliş Postası denen paçavranın Genel Yayın Yönetmeni olan Erem Şentürk, bir ara tıpkı cemaat savcıları gibi komik senaryolar yazmaya başlamıştı. “Türkçü PKK’lılar” gibi ahmakça hayaller üreten Erem Şentürk, yaptığı her hareketiyle, yazdığı her yazısıyla “Ben kendini gizleyen bir döneğim.” diye bağırmaktadır. Her dönek gibi onun da en büyük karın ağrısı Türkçülük’tür.

Erem Şentürk’ün paçavrası gülünç yazılarla doludur. Ha eğer gazetesi bir fıkra gazetesiyse, Zaytung gibi mizah amaçlı yayın yapıyorsa, bari bir yerlere not düşsün de bilelim. Kendi Facebook sayfasında, büyük adammış gibi kendi sözlerinin ve resminin yer aldığı tasarımları paylaşıyor. Çok matah sözlermiş gibi birçok zavallı da bunları okuyor ve benimsiyor. Mesela, “Mustafa Kemal olmasaydı adınız gavur adı olurdu, diye diye malı götürenlerden biri Alman diğeri İngiliz vatandaşı oldu.” diye bir sözü varmış.

Kabul…  Atatürk’ün izinden gittiğini iddia eden takiyecilerden Erem Şentürk’ün karakterini taşıyanlar vardır.

Ancak… Erem Şentürk gibilerin yıllarca peşinden gittiği halifelerin, mehdilerin, şeyhlerin direk kendisi İngiliz ya da Alman çıktı. Onları ne yapacağız? Cemalettin Kaplan’la aynı safta olduğunu inkar edemez. Cemalettin Kaplan  katıksız bir Alman uşağıdır. Fethullah’a karşı yazılmış muhalif twettlere karşı milleti sosyal medyada örgütlediği günleri de inkar edemez. Delilleri aynen duruyor. Bu arada “örgütleme” öyle basit bir eylem değildir. Sempatizan adam izler, içerideki adam çalışır, örgütler. Moda soruyu biz de Erem’e soralım: “İçeride misin Erem?”

Dışarıda gibi görünsen de hala içeridesin.

Kemalizm üzerinden milli mücadeleye ve cumhuriyeti kuran büyük komutanlara saldırmaya devam eden Diriliş Postası derhal kapatılmalıdır.

Devlet siyasi iradeden ibaret değildir. Hatta bugün bütün dünyada hiçbir yönüyle siyasi irade değildir. Devlet her şeyden önce milletin aklı ve dileğidir. Milletin meydana getirdiği devlet, milletin isteği doğrultusunda hareket eder, etmek zorundadır. HDP’nin yaşadıkları bunun bir örneğidir. Cemaatin maskesi düşünce ne hale geldiği de güncel bir örnektir. Nazlı Ilıcak’ın yaşadıkları da Erem Şentürk gibiler için bir ibret vesikasıdır. Çünkü bu millet dönekleri de sevmiyor; inanıyorum ki bu devlet de Erem Şentürk gibileri cezaevi hizmetinden mahrum etmeyecektir.

Bu yüzden ikinci kez uyarıyorum: Erem Şentürk FETÖ’nün has gazetecilerindendir. Tutuklanmalıdır.

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrEmail this to someone