Bir gururdan arda kalan duygular…

Genç Atsızlar teşkilâtı yıllar önce kurulan, Türkçülüğün geçmişten bugüne dikkat çeken bir noktasında duran başarılı bir teşkilâttır. Düşünceye hizmetini bir arada bulunan 15-20 kişi ve internet üzerinde oluşturduğu “forum” sitesiyle ilk olarak aktaran Genç Atsızlar, daha sonra Genç Atsızlar adında PDF düzeninde internet dergisini yayımlamıştır. Bu PDF’den oluşan dergiyi fotokopiyle çoğaltıp 2000’li yılların ilk Türkçü yayınlarını Türk ulusuna ulaştırma çabasına girmişti. Bugün gelinen nokta oldukça heyecan vericidir. Şüphesiz bu nokta gelecekte ulaşılacak noktanın da belirleyicisidir!

Bu yazıyı kaleme almamıza neden olan Genç Atsızlar’ın bugün hayata geçirdiği yayınların haklı gururu, Hatay’da hissettiklerimin bir dışavurumudur. Hatay’da katıldığımız Kitap Fuarında Genç Atsızlar’ın henüz çok yeni olan yeni kurum çatısı olan Turancı Dernekler Federasyonunun Başkanı Kemal Önalır’a ait “Türkçülük Tarihi” eseriyle adımızın yazılı olduğu “Türk Yazısı” çalışmasının bir arada, yan yana Türk ulusunun karşısına çıkması bize bambaşka bir heyecan vermiştir.

İlk resmî dergisini Kömen’le gerçekleştiren ve ardından Ötüken’le sürdüren Genç Atsızlar, bugün yıllar sonra belki de bir külliyata dönüşecek eserlerle ortaya çıkmaktadır. Bir yandan Eski Genel Başkanımız Caner Kara’ya ait “Sentez İhaneti, Karın Ağrısı, Kara Beçkem, Müslümanlar Dinleyin, Türkçülük Nedir?” fikir kitaplarıyla“Kürşad’ın Sofrasında, Sızı, Kanrevan” şiir kitapları… Diğer yandan Yusuf Düzgören’e ait “Millet-i Sadıka’dan Milli Düşmanlığa Ermeniler” ve “Tarihî Komedya: Truva” eserleri… Henüz yeni çıkan Kemal Önalır’a ait “Türkçülük Tarihi” çalışması…

Genç Atsızlar’a ait 12 kitap, onlarca sayı dergi… Teşkilâtımızdan birçok yoldaşımızın da kitap hazırlığı içinde olduğunu biliyoruz. Bu eserleri okuyan, araştıran, eleştiren ve sahip çıkan Türkçü gençler… . İşte geleceğin inşası… İşte size iktidar… Parti kapılarında sürtenler, belli belirsiz kişilerin ikbali için kıvrananlar, siyaset kapılarında demokrasi kovalayanlar buraya bakın!

Genç Atsızlar’a!

***

Söz konusu yazıyı kaleme almamıza vesile olan duygunun Hatay Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği “Hatay Kitap Fuarında” yer aldığını ifade etmiştik. Sayın Kemal Önalır 2 gün ve biz de farklı 2 gün bu fuarda okuyucularla buluştuk. Daha sonra fuara bizleri davet eden çiçeği burnunda yayınevimiz Kitap Otağı Yayınevinin tanıtım etkinliğine katıldık. Türk ilim hayatına önemli katkılar sağlayacağına inandığım Kitap Otağı Yayınevine başarılar diliyoruz.

***

Hatay’da bulunduğumuz süre boyunca Türkçülük davasının samimiyet ve dayanışma ruhunu bizlere gösteren Hatay Ötüken Derneğine bağlı dava arkadaşlarıma teşekkür ederim. Kendileriyle tanışmaktan, zaman geçirmekten, barklarıyla aşlarına ortak olmaktan ve hepsinden daha üstün, daha önemli olmak üzere Türkçülüğün meseleleri üzerine konuşmak ve fikir alışverişi yapmaktan büyük bir kıvanç duydum.