Dilipak’a Halife Önerileri

Abdurrahman Dilipak vb. kimseler, İslam dünyasını birleştireceği iddiasıyla bir Halife seçme hayaliyle yanıp tutuşuyor. Biraz “gerçek yönleriyle” İslam tarihi okuyan herkes bilir ki hilafet her zaman bir ayrılık, bir bölünme unsuru olmuştur. Dört halife döneminde şiddetli olan hilafet makamı kavgaları, doğru anlatılmayan Osmanlı tarihi daha doğrusu hikayeleriyle doğru değerlendirilmemektedir. Bugün mezhepler yüzünden bin parçaya bölünmüş İslam dünyası, hilafetin ilanıyla yüzlerce halifenin etrafında ayrışmaktadır. Kaldı ki artık halifeleri bu makam da kesmiyor; Gavslar, şeyhler, mehdiler, mesihler… Ne ararsanız fazlasıyla, bol miktarda mevcuttur.

Dilipak ise gözünü Erdoğan’a çevirmiş durumdadır. Ama neden?

Mavi Marmara meselesinde değiştirilen tavra rağmen, neden?

Çünkü Abdurrahman’a Erdoğan değil makam lazım… Peki, Recep Tayyip Erdoğan onlar için ne düşünüyor?

Ben söyleyeyim!

“Hilafet iddiasına ses çıkarmayayım ama siyasette de bizden olmayan siyasal İslamcılara mesafeli durayım.”

Partiler için, parti başkanları için normaldir…

“Parti başkanı” ifadesi de getirilmek istenen anayasaya göre bir suç değildir. Mevcut anayasaya rağmen siyasi parti mitinglerine giden de ben olmadığıma göre, sayın savcılarımıza verimi, hayırlı mesailer diliyorum!

Gelelim birbirinden güzel (!), birbirinden değerli (!) cânım halifelerimize…

İlk adayımız Rahip Moon.

Rahip Sun Myong Moon, 1954’te Kuzey Kore’de doğdu. Amerika, Moon’un, kendisine “Dünya Barışı İçin Aile Federasyonu ve Birlik” diyen takipçilerini resmi mezhep statüsünde tanıyor. Bildiğiniz üzere, Hristiyan inancına göre İsa Mesih bir Paskalya’da geri dönecektir.

Meğer İsa çoktan gelmiş ve gitmiş! Bekleyen boşa bekliyor…

Moon bir Paskalya bayramı sırasında köyünün yakınlarında bulunan bir dağda dua ederken, İsa Mesih geliyor, “Ben bu işi beceremedim yeğenim, beni çarmıha gerdiler, sen bahadırsın, koçyiğitsin, mesih sensin!” diyor ve Moon da böylece mesih oluyor. O kadar yüce bir makama erişiyor ki evlenmemiş olduğu için Hz. İsa bile cennete ancak o takdis ederse girebilecektir.

Mooncular, Kore ve Japonya’daki kriz ortamından faydalanarak “umut tacirliği” sayesinde büyüme imkanı bulabilmiştir. Fetullah gibi dünyanın birçok yerinde okulları, vakıfları vardır.

Çok ayrıntıya girmeyeceğim, dinlerarası diyalogçuların başında gelir. Rahmetli Barış Manço, Moon grubunun Türk kopyası olan Gülenciler’in yönlendirmesiyle, Japonya’da bu grup için konser vermiştir. Ne yazık ki birçoğunuzun “Japon Başbakanı” sandığınız kişi de Japon Başbakanı filan değildir.

Bayan Moon ise 28 Kasım 1993 tarihinde İstanbul’a geldi. “The Marmara” otelinde, “Gerçek Ebeveynler ve Tamamlanmış Ahi Çağı” başlıklı bir konuşma yaptı.

Ve onu dinleyicilere takdis eden, o zamanki Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın hanımcığı Semra Özal idi…

“Kocamı karıncalar öldürdü.” der, “Mooncular öldürdü.” demez.

Bir diğer adayımız Mirza Masrur Ahmed.

Kendisini ve dedesi Mirza Gulam Ahmed “Kadıyaniler” başlıklı yazımda tanımıştım. Kısaca hatırlatayım: Bu deli, Said-i Kürdi’nin Pakistan-Hindistan versiyonudur. Yolda yürürken İsa’nın mezarını buluyor. Onun ruhu bu deliye geçiyor. Ne büyük hata! Sonra bu mehdi oluyor, mesih oluyor, hatta hızını alamıyor, Hintlilerin Krişna’sı oluyor.

Çünkü o zaman Hindistan’da İngiliz zulmü var ve Kadıyaniler bu zulüm sayesinde büyüme imkanı bulabiliyor. Dünyanın birçok yerine dağılmış durumdalar… Fetullah gibi her yerde okulları, vakıfları vardır.

AP, onu “Halife” sıfatıyla huzurunda konuşturmuştur. Yıllarca milleti “Avrupalılar hilafeti istemedi.” diye galeyana getiren Kadir Mısıroğlu tekrar Yunanistan’a kaçabilir. Derdinden, kederinden meyhaneleri yıkabilir.

Say, say bitmez…

Halife… Mehdi… Mesih… Ahtapot görünümlü Tanrılar… Heykelciğe tapan ahmaklar… Fetullah Gülen… Hasan Mezarcı… Suudi Arabistan Başmüftüsü Abdülaziz El-Şeyh… Hatta medyum Memiş!

Seç istediğini Dilipak.

Gerçi sizin işiniz de zordur. Bu kadar terörist, bu kadar soytarı arasından kimi seçeceksiniz de cennetin kapısını aralayacaksınız.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrEmail this to someone